Maruszak: Staram się wykorzystywać każdą z szans

14.08.2023 (19:00) | Jakub Kleczkowski
uploads/images/2023/8/maruszak_64d92ab89e697.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Rezerwy Śląska Wrocław w 2. kolejce III ligi pokonały zespół Cariny Gubin wynikiem 2:1. Zawodnik drugiej drużyny WKS-u Igor Maruszak podsumował dla nas to spotkanie. 

Po raz kolejny otrzymałeś szansę po wejściu z ławki rezerwowych. Jak oceniasz swój dzisiejszy występ?

Igor Maruszak: Tak, dostałem szansę. Staram się wykorzystywać każdą z szans jak najlepiej. Mogłem strzelić bramkę, niestety tego nie wykorzystałem, ale oprócz tej sytuacji pokazałem się kilka razy z dobrej strony. Jestem zadowolony ze swojego występu.

Okres przygotowawczy był dobry w twoim wykonaniu. Byłeś najlepszym strzelcem drużyny. Jak być podsumował ten czas?

Trzy bramki w meczach przedsezonowych to dobry wynik jak na bocznego obrońcę. Jestem bardzo zadowolony z przygotowań w moim wykonaniu.

To jest nasza pierwsza okazją, żeby porozmawiać po twoim powrocie z wypożyczenia. Jaki był dla ciebie poprzedni sezon? Na pewno plany pokrzyżowała kontuzja.

Pierwszą rundę oceniam naprawdę bardzo dobrze. Grałem praktycznie wszystko od deski do deski. Dostawałem pozytywne opinie na temat mojej gry i kolejnych występów. Druga runda przez kontuzje wyglądała gorzej. Grałem mało, ale ogólnie moje wypożyczenie do Polonii Nysa oceniam bardzo pozytywnie.

A wracając do aktualnej sytuacji, jakie są twoje cele na sezon?

Moim najważniejszym celem na teraz jest regularna gra w drugiej drużynie. A oczywiście patrząc dalej, w perspektywie sezonu chciałbym przebić się do pierwszej drużyny.

ZOBACZ też: Matsenko: Moim celem jest pierwsza drużyna

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.