Matsenko: Jeden drugiego wspierał

12.09.2022 (16:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/8/matsenkosawicki_630ce3a273a69.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Obrońca Śląska II Wrocław Yehor Matsenko skomentował niedzielne zwycięstwo 1:0 z Pogonią Siedlce w meczu 10. kolejki II ligi. Naszą relację ze spotkania przy Oporowskiej znajdziecie TUTAJ. 

Zwycięstwo z czystym kontem, to chyba był dobry wieczór przy Oporowskiej.

Myślę, że tak. Bardzo się cieszymy, bo bardzo ważne dla nas, żeby teraz punktować. Istotne trzy punkty, więc brawa dla drużyny, że grała do końca. Na ławce była energia, jeden drugiego wspierał, żeby walczyć i udało się strzelić z rzutu karnego. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że mamy dzisiaj trzy punkty.

To też miła odmiana w stosunku do ostatnich domowych meczów Śląska II. Niezły wynik często utrzymywał się długo, a na koniec i tak było jakieś nieszczęście. Dziś skończyło się dobrze dla was.

Tak, w końcu. Na treningach też o tym mówimy, analizujemy swoje mecze, patrzymy jak zachowywać się w obronie, trenujemy to. Mamy dzisiaj pewien sukces, występ na zero z tyłu.

Teraz przed wami dwa mecze wyjazdowe (ze Stomilem i GKS Jastrzębie), jakoś tak się układa, że poza Wrocławiem pokazujecie bardziej ofensywną twarz.

Z jednej strony tak, ale zobaczmy, jak wyglądał dzisiejszy mecz. Może nie graliśmy jakoś bardzo fajnie, ale mamy te punkty, to najważniejsze. Wygrywamy przy Oporowskiej, wreszcie są trzy punkty i oby podobnie na wyjazdach. Trzeba teraz do zimy punktować, bo to jest ważne.

ZOBACZ też: Wołczek: Zagraliśmy słabiej, a wygraliśmy