Matsenko: Moim celem jest pierwsza drużyna

13.08.2023 (17:43) | Jakub Kleczkowski
uploads/images/2022/8/matsenkosawicki_630ce3a273a69.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Rezerwy Śląska Wrocław w 2. kolejce III ligi pokonały zespół Cariny Gubin wynikiem 2:1. Bohater tego spotkania, a zarazem zdobywca obu bramek dla WKS-u Yehor Matsenko podsumował dla nas to spotkanie. 

Na pewno był to dla ciebie bardzo wyjątkowe spotkanie. Jakbyś je podsumował?

Yehor Matsenko: Bardzo się cieszę, że pomogłem dzisiaj drużynie, chociaż gram na takiej pozycji gdzie nie trzeba strzelać goli. Okazało się, że musiałem wykorzystać w pełni wszystkie okazje, które miałem dziś na boisku. Bardzo się cieszę, bo wypełniliśmy wszystkie założenia przedmeczowe. Bardzo się wspieraliśmy i było to widoczne. W III lidze również musimy być bardzo skoncentrowani. Nie liczą się tylko umiejętności, ale także odpowiednie nastawienie. Z dużym spokojem musimy starać się punktować jak najczęściej w lidze. 

Popisałeś się dziś dwoma trafieniami. Drugi gol był szczególnej urody. Świetnie przyjąłeś piłkę i oddałeś mocne uderzenie. Należy tu także pochwalić asystującego Kubę Lizakowskiego. Jak wyglądała ta sytuacja z twojej perspektywy?

Dokładnie tak było. Mówiłem mu przed meczem, że będę szukał sobie miejsca w polu karnym jeśli będzie ciężka sytuacja w meczu. Chciałem, żeby od razu dośrodkowywał. Na treningach staramy się grać tak samo. Wyszło tak, jak zaplanowaliśmy. Mieliśmy ten spokój. Trener potarza nam, że musimy pamiętać o głowie, żeby zachowywać koncentrację. W tej sytuacji zachowałem się spokojnie, obróciłem się, a później miałem dwa kontakty z piłką przyjęcie i uderzenie.

Po tak dobrym początku w twoim wykonaniu, jakie są twoje indywidualne cele na ten sezon?

Bardzo się staram, żeby grać jak najlepiej. Zmieniłem swoją pozycję. Wcześniej grałem na środku obrony, ale poprosiłem trenera, żeby występować wyżej. Teraz gram na szóstce. Tam czuję się lepiej na boisku. Bardzo chcę łapać minuty. Moim celem jest pierwsza drużyna i tego nie ukrywam. Chcę jak najszybciej zadebiutować i być na najwyższym poziomie w Polsce. Takie są moje cele na dziś. Będę się starał je zrealizować. Mam ogromne wsparcie od trenera i innych zawodników. To jest najważniejsze. Musimy wygrywać, budować atmosferę w drużynie, ponieważ to jest ważne. 

A jakie są cele całego zespołu rezerw w rozgrywkach III ligi?

Cele są bardzo wysokie i tego nie ukrywamy. Chcemy walczyć o awans. Jest przed nami dużo pracy, ale każdy wie, że musimy jako piłkarze, musimy starać się maksymalnie wykorzystywać nasze szanse na grę. Mamy jeden wspólny cel i jest nim awans.

ZOBACZ też: REZERWY: Udany start sezonu przy Oporowskiej! (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.