Mecz walki na zero z przodu i zero z tyłu

20.08.2018 (19:54) | Adrian Dana
Śląsk Wrocław zremisował z Pogonią Szczecin 0:0 po bezbarwnym meczu. Najlepiej szybko zapomnieć o tym, co wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.


 

Do poniedziałkowego starcia obie drużyny podchodziły w nie najlepszych humorach. Śląsk miał za sobą dwie porażki z rzędu, a Pogoń nie zaznała smaku zwycięstwa od początku sezonu. Goście w czterech dotychczasowych meczach zdobyli tylko jeden punkt. Tym samym przed spotkaniem we Wrocławiu byli oni czerwoną latarnią ligi.W kadrze zespołu gości znalazło się miejsce dla dwóch byłych zawodników WKS-u. W pierwszej jedenastce Pogoni wybiegł Gruzin Lasza Dvali, a na ławce rezerwowych miejsce zajął Tomasz Hołota.Przed meczem miała miejsce miła uroczystość, podczas której kapitan Śląska Piotr Celeban odebrał statuetkę dla najlepszego gracza LOTTO Ekstraklasy w lipcu.Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem piłkarskiej nieudolności, pokazywanej przez zawodników obydwu drużyn. Jedyna godna odnotowania sytuacja z tej części gry miała miejsce w siódmej minucie, kiedy to świetne prostopadłe podanie otrzymał Arkadiusz Piech, ale nie wykorzystał go, uderzając piłkę wprost w bramkarza gości Łukasza Załuskę.W drugiej części gry mecz się trochę ożywił, ale klarownych sytuacji do strzelenia bramek było jak na lekarstwo. Podobnie jak w pierwszej połowie znakomitą sytuację zmarnował Piech, który nie wykorzystał idealnego zagrania Macieja Pałaszewskiego. Z kolei zmieniający go Marcin Robak również nie wykorzystał szansy na zdobycie bramki, kiedy to jego strzał zmierzający do bramki wślizgiem zablokował obrońca Pogoni.Ostatecznie spotkanie pomiędzy Śląskiem, a Pogonią zakończyło się bezbramkowym remisem. Oznacza to odpowiednio trzeci i piąty mecz bez zwycięstwa dla WKS-u i Pogoni.Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 0:0Śląsk Wrocław: Słowik – Cholewiak, Golla, Celeban, Dankowski – Chrapek (64’ Gąska), Radecki – Ahmadzadeh, Pich – Pałaszewski – Piech (64’ Robak)

Trener: Tadeusz PawłowskiPogoń Szczecin: Załuska – Nunes, Dvali (45’ Walukiewicz), Rudol, Stec – Drygas, Kożulj (74’ Błanik) – Frączczak, Majewski (85 Hołota), Guarrotxena - Buksa

Trener: Kosta RunjaićŻółta kartka: Chrapek 10’

Sędzia: Tomasz Musiał

Widzów: 7 888