Młody napastnik podpisał kontrakt ze Śląskiem

21.01.2021 (17:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/1/guczewski_6009a5236520a.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Wrocławianie inwestują w przyszłość. Urodzony w 2005 roku nastoletni snajper podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. 

Dawid Gruszecki jest doskonale znany kibicom Śląska obserwującym rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Prowadzona przez Radosława Bellę drużyna do lat 17 po czternastu jesiennych kolejkach w swojej grupie ustępuje tylko Zagłębiu Lubin, a jej skuteczność jest godna pozazdroszczenia. Zespół CLJ Śląska zdobył w tym sezonie już 45 bramek, a Gruszecki był autorem 12 z nich.

"Dawid bardzo chce zdobywać bramki. Potrafi w odpowiedni sposób ustawić się w polu karnym, a poza tym ma bardzo dobrą prawą nogę i wykończenie. To zawodnik, który potrafi zachować zimną krew i jeżeli będzie skupiony na swojej pracy, to może zajść bardzo daleko"

- mówi cytowany przez oficjalną stronę klubu Radosław Bella, trener zespołu U17 zielono-biało-czerwonych.

Gruszecki do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław dołączył jako trzynastolatek, a wcześniej uczył się piłkarskich umiejętności w rodzinnym Brzegu Dolnym. Notowany przez niego rozwój w klubie z Oporowskiej zaowocował nawet powołaniami na konsultacje szkoleniowe kadry do lat 15 selekcjonera Rafała Lasockiego.

Sam nastoletni napastnik w rozmowie z klubową stroną deklaruje, że jego celem jest przejście do wyższej kategorii wiekowej w Śląsku. Droga do tego wiedzie jednak tylko przez utrzymanie wysokiej formy w obecnym zespole, a kibicom wrocławian pozostaje wierzyć, że w przyszłości doczekają się snajpera na miarę ekstraklasy.

ZOBACZ też: LIVE: Śląsk - Crvena zvezda Belgrad (NA ŻYWO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.