Młody talent na dłużej w Śląsku!

11.06.2021 (12:14) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/6/konstanty_60c3333a2ee13.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

Jak poinformował klub na swojej oficjalnej stronie, Hubert Konstanty przedłużył swój kontrakt o dwa lata. Kapitan zespołu u-18 jest kluczowym zawodnikiem w układance trenera Bartosza Siemińskiego. Młody zawodnik jest jednym z najlepiej zapowiadających się juniorów w szeregach Śląska. 

Konstanty dołączył do wrocławskiego zespołu z Polonii-Stal Świdnica w 2016 roku. Przez 5 lat występował w młodzieżowych drużynach Śląska, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem. Kolejnym krokiem w jego karierze ma być gra w drugim zespole na poziomie II ligi. Hubert zdążył już zadebiutować w seniorskiej piłce pod okiem Piotra Jawnego w trakcie obecnego sezonu. 

- Hubert to zawodnik, który ma ciekawe perspektywy na przyszłość. Umie wygrywać pojedynki z obrońcami, jest bardzo groźny w sytuacjach jeden na jeden i to z pewnością jest jego główny atut. Jest przy tym szybki, dynamiczny i odważny w ofensywie. Ma niezłe uderzenie i mimo niepozornego wzrostu jest również bardzo silnym zawodnikiem. Będziemy przyglądać się jego rozwojowi, bo to bardzo zdolny chłopak - mówi Krzysztof Wołczek, który prowadził Huberta w zespołach U17 i U18

17-latek wciąż walczy o medale w Centralnej Lidze Juniorów U18. W sezonie 2020/21 zdobył 17 goli, co plasuje go w czołówce klasyfikacji strzelców. Konstanty pod koniec 2020 roku został również wybrany na najlepszego juniora w Polsce według portalu "Weszło".

 

ZOBACZ też: EURO wyjątkowe pod każdym względem

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.