Młody talent Śląska trafia do Legii

15.06.2021 (15:45) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/6/kuba wisniewski_60c8af08871bd.jpg

fot.: akademia.legia.com

Akademia Piłkarska Legii Warszawa podała informację, że klub pozyskał Kubę Wiśniewskiego ze Śląska Wrocław. Młody zawodnik występował do tej pory w Centralnej Lidze Juniorów, a także reprezentował młodzieżowe reprezentacje Polski U15, U16 oraz U17. 

Kuba Wiśniewski w Śląsku występował głównie na bokach obrony, chociaż sprawdzał się również jako wahadłowy. Wychowanek Śląska oprócz regularnych występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski był objęty programem Polskiego Związku Piłki Nożnej Talent PRO, który powstał w celu wspierania najlepszych zawodników w kraju z rocznika 2004 oraz ułatwić przejście z poziomu juniorskiego do seniorskiego.

W 2019 roku podpisał 2-letni kontrakt zawodowy ze Śląskiem, który wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. 17-latek zostanie dołączony do Legii II Warszawa 1. lipca bieżącego roku. 

“Od dłuższego czasu obserwowaliśmy postępy Kuby, który wybrał Legię jako najlepsze miejsce do swojego rozwoju. Wierzę, że dzięki tej decyzji jego talent rozkwitnie. Wyróżniają go cechy motoryczne i ma predyspozycje do zostania nowocześnie grającym prawym obrońcą na dobrym poziomie. Liczę, że szybko zaaklimatyzuje się do standardów pracy w Klubie i będzie ważną częścią drużyny” – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.   

Wiśniewski podpisał 3-letni kontrakt z Legią, który wygaśnie 30. czerwca 2024 roku. We Wrocławiu w młodym defensorem wiązano duże nadzieje, a przez wielu był określany jako jeden z najzdolniejszych zawodników wrocławskiej akademii. Jego odejście bez wątpienia należy traktować w kategoriach porażki.

 

ZOBACZ też: LKE: Znamy pierwszego rywala Śląska!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.