MŁODZIEŻ: Raport występów

20.06.2022 (22:05) | Jacek Bratek

Ostatnie mecze ligowe rozegrali młodzi gracze Śląska. Poniżej tradycyjny raport.

Juniorzy starsi WKS Śląsk pokonali w meczu u siebie Karkonosze Jelenia Góra 4:2. Dla części zawodników było to pożegnanie z  juniorami oraz Śląskiem. Dlatego zależało im na udanym zakończeniu sezonu. Tymczasem dość nieoczekiwanie prowadzenie uzyskali goście. Śląsk wyrównał z karnego po strzale Olka ale tuż przed przerwą również po karnym  na prowadzenie wyszli zawodnicy Karkonoszy.

W II połowie dominował już Śląsk. W 57. minucie świetnym strzałem z wolnego wyrównał Kozik (bramka przypominała wyczyn Janusza Kupcewicza z meczu przeciwko Francji na mundialu w Hiszpanii). Dwie minuty po szybkiej kontrze swojego 34. gola w tym sezonie dla Śląska strzelił Olek, a wynik meczu ustalił Załupka (23. gol w tym sezonie). Śląsk ukończył sezon na II miejscu w tabeli.

Skład Śląska: Dec – Nowicki, Doździak, Dudek, Szczepański (60' Głąb) – Rusinowicz (60' Bednarek), Haba (30' Chajdziony), Kozik, - Olek (60' Gąsiorek), Rusek (47' Załupka), Grzesiak (60' Łęcki)

Juniorzy młodsi AP Śląsk (WLJM, trener Wilusz), grając w mocno odmłodzonym składzie przegrali u siebie z Chrobrym Głogów i zakończyli sezon na III miejscu.

Skład Śląska: Sierda – M. Solarz, Juchnik-Juchnicki, Skóra, Pawlik (55' Wypart), Skrzypczyński, Basiński (62' Dudik), Maliszewski, J. Solarz, Kobelczul (75' Duczmal), Benedyktowicz

Juniorzy młodsi WKS Śląsk (II WLJM, trener Król) pokonali Parasol Wrocław 1:0. Jednocześnie dzięki porażce Lechii Dzierżoniów z Karkonoszami Jelenia Góra zajęli 1. miejsce w lidze i po półrocznej przerwie powrócili do I ligi. Bramkę zdobył Golińczak.

Skład Śląska: Jazowski – Gruszka (46 Rozestwiński), Wajncentel. Sołtowski, Jusza, Mostowik (55 Bogdanik), J. Sobczak (70 Neumann), Sokołowski (60 Kinsner), Golińczak, Gawłowicz, Wdowski

Awans do II Wojewódzkiej Ligi Trampkarza uzyskali też trampkarze WKS Śląsk (trener Matłęga). Oni również pół roku temu zaliczyli spadek, ale w okręgówce radzili sobie imponująco. W 14 meczach odnieśli 13 zwycięstw, doznając jednej porażki. W ubiegłym tygodniu Śląsk wygrał dwa mecze. Z Polonią Środa Śląska padł wynik 6:2. Po dwa gole strzelili Oleśniewicz i Stypułkowski, a po jednym Brzeziński i Sokołowski.

Skład Śląska: Jazowski: - Brzeziński, Sokołowski, Bochniarz, Stypułkowski, Oleśniewicz, Jopek, Siwek, Kolosa, Zawistowski, Maciejewski, Pitala, Pawlaczyk, Libura

W kolejnym meczu Śląsk pokonał Sokół Smolec 8:2. Cztery gole dla Śląska strzelił Lipnicki, a po dwa Siwek i Jopek.

Skład Śląska: Jazowski – Pitala, Lipnicki, Sokołowski, Jopek, Brzeziński, Bochniarz, Siwek, Wołczyk, Kamiński

Młodzicy AP Śląsk (trener Frańczak) już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Wojewódzkiej Ligi Młodzików. W ostatnim meczu sezonu Śląsk pokonał Polonię-Stal Świdnica 2:1, a bramki zdobyli Stój i Szura.

Skład Śląska: Kleczewski, Fitowski, Suchodolski, Szura, Siuta, Bremer, Moskaluk, Gabryś, Błaszczyk, Stój. Ciekawostką jest, że w bramce stanął z konieczności zawodnik z pola Dominik Kleczewski.

W odmiennych nastrojach ligę kończą młodzicy, podopieczni trenera Borgmana, którzy doznali goryczy degradacji. Na osłodę w ostatnim meczu sezonu pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 5:2. Bramki zdobywali Pruś dwie oraz Zarówny, Pawłowicz i Szuba.

Skład Śląska: Sawicki-Gilewski, Bazylewicz, Zarówny - Lisowski, Pawłowicz, Pawelec, Wójciak - Szuba rez. Pruś

Młodzicy AP Śląsk (II WLM, trener Borgman) pokonali FC Wrocław Academy 2:1. Gole strzelali Wowczak i Gelczuk.

Skład Śląska: Skład Śląska: Słodkowski – Gilewski, Skrzyp zyński, Rymut, Malik, Kośmider, Gelczuk, Czternastek, Skorupa, Wójciak, Wowczak, Waloch, Wojtasik