Młodzież remisuje w Krakowie: Cracovia ME - Śląsk ME 1:1

Zespół młodego Śląska zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1. Gola dla WKS-u zdobył Paweł Zieliński. Bliski szczęścia był także Adrian Repski, który trafił w poprzeczkę.


 

Zespół trenera Łukasza Becelli pojechał do grodu Kraka z Jarosławem Fojutem, który choć będzie musiał pauzować w najbliższych spotkaniach pierwszej drużyn w lidze i Pucharze Polski, to w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy może uczestniczyć. Był to jedyny zawodnik, którego na ten mecz oddelegował trener Orest Lenczyk. Tymczasem w zespole „Pasów” na murawie pojawiły się posiłki zagraniczne - Bojan Puzigaća, Deivydas Matulevičius i Rok Štraus.

Obie drużyny wypracowały sobie kilka okazji bramkowych i każda z nich mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I choć to wrocławianie groźniej atakowali w pierwszej fazie meczu, to piłkę z siatki jako pierwszy musiał wyciągać Jakub Wrąbel. W zamieszaniu po rzucie rożnym najsprytniej zachował się Piszczek, który efektownym strzałem wyprowadzić Cracovię na prowadzenie. Po 5 minutach był znów jednak remis. Tym razem po kornerze po przeciwległej stronie boiska, futbolówka spadła pod nogi Zielińskiego, a ten nie zmarnował okazji.

Po zmianie stron wrocławianie ruszyli do ataku. Po rzucie rożnym groźnie główkował Fedyna, a w 53 minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Repski. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić kilka minut później, gdy oko w oko z golkiperem WKS-u stanął Krasuski, ale górą był bramkarz Śląska. Zielono-biało-czerwoni nie zamierzali jednak bronić remisu i starali się zdobyć drugą bramkę. Szans nie wykorzystali jednak Garyga, Zieliński, a w 67 minucie Przybylski minął nawet bramkarza, ale nie zdołał celnie uderzyć z ostrego kąta. Ostatnie minuty to zdecydowana dominacja WKS-u która jednak nie przełożyła się na strzelenie bramki. Za to bliscy szczęścia w doliczonym czasie gry byli gospodarze, gdy Matulevicius uderzył z pierwszej piłki po podaniu z rzutu wolnego, ale piłka otarła się o poprzeczkę.

Kolejny mecz Śląsk ME rozegra na Oporowskiej za tydzień w poneidziałek z Lechem Poznań o godz. 13.

Cracovia ME – Śląsk ME 1:1 (1:1)
Bramki: Piszczek 27 - Zieliński 33

Śląsk ME: Wrąbel - Skrzypczak, Fojut, Zieliński, Juraszek - Repski, Sikorski, Garyga, Krzemiński - Majcher, Przybylski. Grali także: Tetłak, Fedyna, Kubiak.

Marcin Polański

Autor

Marcin Polański

W Śląsknecie od 2003 roku (z przerwami urlopowymi), przez niemal 10 lat redaktor naczelny.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.