Nadchodzi Whisky ''Silesia Renesans''

19.12.2023 (07:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2023/12/whisky_6580bbd733520.jpg

fot.: Wielki Śląsk

Dzisiaj (wtorek) do sklepów trafiła wyjątkowa edycja whisky Śląska Wrocław. Po raz pierwszy każda butelka kolekcjonerskiego alkoholu będzie zapakowana w zjawiskowo wyglądającą tubę. Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze nad świątecznymi prezentami, to właśnie nadeszła odpowiedź na te dylematy. AKTUALIZACJA (czw., 18:00): Whisky dostępne jest już tylko w sklepach na Trzebnickiej ("Kapsel"), Strachowskiego ("Bre Bre"), Braniborskiej ("Blumiś) i Dmowskiego ("Blumiś")! 

Wszystkie detale graficzne na nowej, limitowanej whisky „Silesia Renesans”, są perfekcyjnie dopracowane. Najważniejsze elementy zarówno na butelce, jak i na tubie są lakierowane. To wydanie kolekcjonerskie nawiązuje do odrodzonego w tym sezonie Śląska i wydarzeń z historycznego meczu z Legią Warszawa.

Od wielu kolejek ekstraklasy na fotelu lidera króluje nasz Śląsk Wrocław. Ekipa Jacka Magiery zaskoczyła wszystkich ekspertów i po szczęśliwym utrzymaniu w zeszłym sezonie teraz rozdaje karty. Wygrywa ze wszystkimi rywalami z czołówki tabeli, zostawiając na boisku dużo serca. Na taką drużynę fani „Wojskowych” czekali latami.

Meczem, który utkwi kibicom Śląska na lata, będzie spotkanie z Legią Warszawa, które jest symbolem odrodzonego Śląska. Wrocławianie przy komplecie publiczności (40.000) rozgromili w nim Legię Warszawę 4:0. Natomiast kibice Śląska pokazali podczas tego meczu podwieszaną oprawę „Silesia Renesans”. Okazją do tego było 15-lecie Stowarzyszenia Wielki Śląsk.

Liczba wyprodukowanych i numerowanych butelek tej edycji kolekcjonerskiej whisky to 1500. Teoretycznie ta liczba powinna zaspokoić wrocławskich koneserów. Jednak do otwartej sprzedaży trafi już tylko około 1000 butelek. Wynika to z faktu, że na każdym etapie dystrybucji, gdy tylko ktoś widzi ten produkt, to już wie, że musi go mieć na swojej półce.

Koszt jednej butelki to 150 zł. Choć jak historia pokazała niektóre sklepy w zależności od popytu mogą zmieniać swoje marże. 

Mapka ze sklepami, w których można nabyć whisky "Silesia Renesans":

ZOBACZ też: TRANSFERY: Śląsk bliski pozyskania nowego obrońcy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.