Napastnik opuszcza zgrupowanie

14.01.2023 (11:15) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/2/erik_621bf1c5416b4.png

fot.: Mateusz Porzucek

W sobotnie przedpołudnie ze zgrupowania Śląska w tureckim Belek dotarła nagła informacja - przez trzy dni z treningów będzie wyłączony Erik Exposito, który pilnie musi powrócić do kraju.  

Jak podają źródła klubowe w mediach społecznościowych - Hiszpan opuścił zgrupowanie ze względów rodzinnych, a powróci na nie we wtorek. Oznacza to, że ominą go aż dwa sparingi:

Warto przypomnieć, że w pierwszym testmeczu Śląska nad Bosforem z węgierskim Ujpestem 26-latek najpierw zmarnował rzut karny, a później odkupił swoje winy, zdobywając bramkę. W rundzie jesiennej ekstraklasy jak dotąd uzbierał trzy gole i jedną asystę. W ostatnim czasie głośno było o transferze Hiszpana do jednego z klubów włoskiej Serie B, po tym jak wygasł temat rzekomych przenosin do Rakowa. Sprawa nie jest jeszcze zamknięta - przypominamy, że kontrakt Exposito wygasa w czerwcu 2024r.

To nie pierwsze pechowe przygotowania Hiszpana, bowiem rok temu musiał on pozostać w ojczyźnie na dwutygodniowej kwarantannie po tym, jak po raz drugi został zakażony wirusem Covid-19.

ZOBACZ też: Czas na odbudowę. Dokąd odejdzie Praszelik?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.