Niespodzianki na treningu Śląska

05.07.2021 (12:00) | Kacper Rudzik
uploads/images/2021/6/trening_60d2bf45b1c0e.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

Śląsk wrócił niedawno do Polski po obozie przygotowawczym w chorwackiej miejscowości Sveti Martin na Muri. Dziś odbył się trening, na którym mogli się zjawić przedstawiciele mediów, byliśmy i my i mamy kilka ciekawych informacji z tego wydarzenia.



 

Nie wszyscy piłkarze wzięli udział w tym treningu. Nieobecni nadal są Konrad Poprawa i Petr Schwarz, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi. Indywidualnie trenowali Erik Exposito oraz Diogo Verdasca. Co może ucieszyć kibiców, na pełnych obrotach pracowali Rafał Makowski oraz Łukasz Bejger.

Powrót wypożyczonych

Wśród trenujących byli także dwaj zawodnicy, którzy w ostatnim czasie byli wypożyczeni do pierwszoligowych zespołów, czyli Piotr Samiec-Talar oraz Damian Gąska. Zaskakująca jest obecność zwłaszcza byłego piłkarza Wigier Suwałki. W ostatnich tygodniach mówiło się o tym, że najprawdopodobniej dojdzie do transferu definitywnego i Gąska przedłuży swój pobyt w Radomiu.

Jak poinformował na Twitterze Szymon Janczyk, czyli dziennikarz Weszło znający realia panujące w Radomiaku Radom, mimo ustalonej kwoty odstępnego, kluby nie są w stanie osiągnąć porozumienia. Na ten moment mocno zmniejszyły się szanse na ten transfer. W treningu brał udział częściowo, na pewnym etapie trenował indywidualnie.

Obecna młodzież

Nadal jest liczna grupa młodych piłkarzy trenująca z pierwszym zespołem. Po obozie przygotowawczym w tym gronie są choćby Szymon Krocz czy Adrian Łyszczarz. Obecny był także Sebastian Bergier, który dodatkowo indywidualnie pracował nad wykończeniem z trenerem Jackiem Magierą. Również w treningu są niedawno sprowadzeni Javier Hyjek i Maksymilian Boruc, który wraz z Matusem Putnockym i Michałem Szromnikiem obecnie tworzy skład bramkarzy na Ekstraklasę

ZOBACZ też: Wyłoniliśmy Piłkarza Sezonu!