Niespodziewany kandydat na nowego trenera rezerw Śląska

30.06.2023 (12:26) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/5/DSC_7682_6473a823d9960.jpg

fot.: Gleb Soboliew

Po nieudanym sezonie w wykonaniu rezerw Śląska zakończonym spadkiem z II ligi, najprawdopodobniej z funkcją pierwszego trenera pożegna się Krzysztof Wołczek. Według naszych informacji, jednym z kandydatów na nowego szkoleniowca wrocławian jest dotychczasowy szef skautingu.  

Śląsk II Wrocław zakończył sezon 2022/23 na ostatnim, osiemnastym miejscu w II lidze. Trójkolorowi na swoim koncie zgromadzili zaledwie 31 oczek i spadli do III ligi. Tak nieudane rozgrywki w wykonaniu WKS-u najprawdopodobniej pociągną za sobą konsekwencję w postaci zmiany na ławce trenerskiej. Według naszych informacji, jeśli Krzysztof Wołczek zostanie zwolniony, jednym z kandydatów na nowego szkoleniowca ma być Michał Hetel

Hetel to dotychczasowy szef skautingu w Śląsku, a swoją funkcję objął w lipcu 2021 roku, kiedy to do Wrocławia przyjechali między innymi Caye Quintana, Victor Garcia, Petr Schwarz, czy Diogo Verdasca. 29-latek pracuje przy Oporowskiej od 2016 roku. Zaczynał jako analityk w sztabie pierwszej drużyny prowadzonej wówczas przez Mariusza Rumaka. Następnie pełnił funkcję asystenta w zespole rezerw i drużynie U-19 w Centralnej Lidze Juniorów. Michał Hetel posiada licencję trenerską UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Ma za sobą również staże trenerskie w Benfice Lizbona oraz Dinamie Zagrzeb, a w zeszłym roku odbył tygodniowy staż w pierwszej drużynie Espanyolu Barcelona pod okiem szkoleniowca zespołu Vincente Moreno. 

ZOBACZ też: Balda odchudza kadrę Śląska