Nowa sekcja Śląska Wrocław


Klub przejął drużynę piłki nożnej dla niewidomych prowadzoną dotąd przez UKS SPRINT, która odtąd będzie nazywała się Śląsk Wrocław Blind Football. Będzie korzystała z barw i herbu WKS-u. Piłkarska drużyna otrzyma wsparcie organizacyjne oraz sprzęt sportowy.


 

- We Wrocławiu od wielu lat robimy wszystko, by wydarzenia kulturalne i sportowe były dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, nie tylko tymi związanymi z ruchem, ale i niedowidzących, z problemami ze słuchem. Prężnie działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych, Fundacja Katarynka, mamy odpowiednio dostosowane obiekty. To weszło już w nasze inżynierskie DNA, by każda nowa inwestycja była przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - opowiadał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

- Utworzenie w Śląsku Wrocław drużyny blindfootballowej to kolejna inicjatywa, która urzeczywistnia naszą ideę budowania klubu bez barier - otwartego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, łączącego różne środowiska - zaznacza Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław. - Jesteśmy pełni podziwu nie tylko wobec umiejętności, ale i postawy zawodników uprawiających tę trudną dyscyplinę sportu, jaką jest blind football. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej piłkarskiej rodzinie Śląska Wrocław - dodaje.

Na czym polega blind football? W rywalizacji biorą udział dwie pięcioosobowe drużyny. Wszyscy na boisku (poza bramkarzami) posiadają opaski na oczy. Zawodnicy wsłuchują się w specjalnie udźwiękowioną piłkę.

Już 4 i 5 maja odbędzie się turniej Ligi Centralnej Europy w blind footballu. Zachęcamy do przybycia na boisko przy ul. Kamiennogórskiej 16. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

źródło: slaskwroclaw.pl

Paweł Lorenc

Autor

Paweł Lorenc

W redakcji działam od 2007 roku. W przeszłości byłem człowiekiem od wszystkiego. Przez pięć lat pełniłem rolę redaktora naczelnego. Obecnie skupiam się jako programista na aspektach technicznych. Jestem autorem największej liczby tekstów - mam ich na koncie ponad 6 tysięcy.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.