Nowy kontrakt dla Wyparta

25.05.2021 (19:25) | Kacper Rudzik
uploads/images/2021/1/wypart_600047e7ac1b9.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław kontynuuje przedłużanie kontraktów. Do Konrada Poprawy i Michała Szromnika, którzy niedawno podpisali nowe umowy, dołączył lewy obrońca - Olivier Wypart. Wychowanek akademii związał się ze Śląskiem co najmniej do 2024 roku. 

Olivier Wypart to lewonożny obrońca, mogący grać jako boczny jak i pół-lewy obrońca w ustawieniu z trójką stoperów. W tym sezonie występował wyłącznie w drużynie Piotra Jawnego, lecz na początku roku, jeszcze za kadencji Vitezslava Lavicki pojechał na zimowy obóz z I zespołem. W Śląsku II zaliczył 23 mecze, byłoby ich zapewne więcej, alena przeszkodzie młodemu zawodnikowi stanęły kontuzje. Dopiero ostatnio wrócił do gry po przerwie wywołanej urazem, którego doznał w meczu z Chojniczanką Chojnice. Tak wypowiedział się dla oficjalnej strony Śląska Wrocław przy okazji ogłoszenia przedłużenia kontraktu:

Śląsk to dla mnie wyjątkowy klub, jestem jego wychowankiem, trenuje tu już wiele lat i bardzo cieszę się, że podpisałem kontrakt do 2024 roku. Zamierzam dawać z siebie wszystko i walczyć o swoje szanse w pierwszym zespole

Dobra postawa w rezerwach daje efekty

Warto podkreślić, że Olivier Wypart to kolejny z grona zawodników, którzy dzięki dobrej postawie w meczach 2.Ligi mają szansę na grę w Ekstraklasie. Wcześniej trener Jacek Magiera dał szanse Konradowi Poprawie czy Szymonowi Lewkotowi, a pod koniec rundy wiosennej także swoje minuty dostali Adrian Łyszczarz czy Sebastian Bergier. Jeśli Śląsk nie znajdzie zmiennika dla Dino Stigleca, a Wypart będzie dalej prezentował się z dobrej strony, to może mieć nadzieje na debiut w Ekstraklasie

ZOBACZ też: Młodzieżowiec miesiąca ze Śląska?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.