OFICJALNIE: Coraz mniej napastników. Patryk Szwedzik udał się na wypożyczenie
17.07.2024 (19:03) | Franciszek Wiatrfot.: Marcin Polański
Jak oficjalnie poinformował Śląsk Wrocław, Patryk Szwedzik najbliższy sezon spędzi na zapleczu Ekstraklasy.
Patryk Szwedzik dołączył do Wojskowych w okienku zimowym sezonu 2022/2023. Od tego czasu wystąpił w 22 spotkaniach pierwszej drużyny Śląska (zdobył jedną bramkę, przeciwko Lechowi Poznań) oraz 18 meczach rezerw WKS-u - strzelił w nich 11 goli.
GOOOOOL! PATRYK SZWEDZIK dobija @LechPoznan i @SlaskWroclawPl wygrywa 3:1!
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) August 20, 2023
Ekstraklasową sobotę kończymy meczem @LegiaWarszawa - @Korona_Kielce już od 20:00 w CANAL+ online: https://t.co/MFGL0TARQW pic.twitter.com/Ek8zdCLy0M
Najbliższy sezon napastnik spędzi na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Jak poinformował Śląsk w komunikacie, wypożyczenie zawiera opcję wykupu po zakończeniu sezonu. Kontrakt Szwedzika obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. W drużynie z Głogowa będzie mógł spotkać Szymona Lewkota, który rozwiązał umowę z Trójkolorowymi.
Patryk Szwedzik został wypożyczony do Chrobrego Głogów. Zawodnik będzie występował w barwach pierwszoligowego zespołu do końca sezonu 2024/2025. Wypożyczenie zawiera opcję wykupu po zakończeniu sezonu.
— Śląsk Wrocław (@SlaskWroclawPl) July 17, 2024
Powodzenia, Patryk! pic.twitter.com/sx4gHUrjXe