OFICJALNIE: Dwóch wicemistrzów Polski w nowych klubach. Powalczą o awans

19.06.2024 (20:55) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/6/grsky_66731e0abc6cd.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Martin Konczkowski i Mateusz Górski po wygaśnięciu kontraktów ze Śląskiem Wrocław związali się z pierwszoligowymi zespołami. Doświadczony obrońca po siedmiu latach wrócił do Ruchu Chorzów, z kolei bramkarz zasilił GKS Tychy. 

Śląsk Wrocław w środę poinformował o odejściu Mateusza Górskiego, który w klubie spędził ostatni rok. 24-letni golkiper, mimo że był członkiem wicemistrzowskiej drużyny, nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole. Widzieć go mogliśmy za to w dziesięciu spotkaniach rezerw, gdzie zachował cztery czyste konta.

Były gracz FC Wrocław Academy, rezerw Ajaksu Amsterdam czy KKS-u Kalisz po wygaśnięciu umowy z Wojskowymi podpisał z GKS-em Tychy kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2026 roku. Tyszanie ostatni sezon zakończyli na dziewiątym miejscu I ligi, tracąc zaledwie dwa oczka do miejsca premiowanego grą w barażach o awans do Ekstraklasy.

Nieco wcześniej dowiedzieliśmy się o odejściu Martina Konczkowskiego, prawego obrońcy, który z WKS-em związany był od lipca 2022 roku. 30-latek w barwach Trójkolorowych rozegrał łącznie 49 spotkań, notując w nich jedno trafienie i pięć asyst.

Teraz na doświadczeniu defensora skorzystać będzie mógł Ruch Chorzów, chcący po spadku błyskawicznie wrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Dla samego Konczkowskiego urodzonego w Rudzie Śląskiej będzie to sentymentalny powrót po siedmiu latach do klubu, którego jest wychowankiem i dla którego pierwszej drużyny wystąpił 135 razy. Były już zawodnik wrocławian z chorzowskim zespołem związał się umową do końca sezonu 2025/2026 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Po odejściu ze Śląska klubów wciąż szukają Daniel Łukasik, Patryk Janasik, Michał Rzuchowski oraz Erik Exposito, którego przenosiny do katarskiego Umm-Salal SC zakończyły się niepowodzeniem. Ze względu na wygasające z końcem czerwca umowy niepewne jest także pozostanie Miłosza Kurowskiego i Jakuba Jezierskiego.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Nieobecny na obozie, może odejść ze Śląska Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.