OFICJALNIE: Erik Exposito podjął decyzję

07.06.2024 (14:25) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/5/20240518PF_MP121_6648f344be5d0_664a0bef4bd80.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Dzisiaj, 7 czerwca 2024 roku, Erik Exposito oficjalnie poinformował o nieprzedłużeniu umowy ze Śląskiem Wrocław. 

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych klub wraz z zawodnikiem, Erik Exposito nie przyjął oferty Śląska i oficjalnie odchodzi z Trójkolorowych. Hiszpan rozegrał w zielono-biało-czerwonych barwach 164 spotkania, strzelił 58 goli oraz zanotował 24 asysty. Oprócz tego był pierwszym królem strzelców w historii WKS-u w Ekstraklasie. Poniżej prezentujemy list kapitana Wojskowych skierowany do kibiców oraz wpis klubu.

Dziękuję, Wrocław.

 

Kiedy wypowiadam te słowa, nie mogę czuć większej wdzięczności. Te pięć lat w Polsce dało mi wszystko, czego potrzebowałem, aby być szczęśliwym człowiekiem. Czuję wielką ekscytację na myśl o tym, co osiągnęliśmy, jak ten mały chłopiec, który grał na ulicach Santa Cruz de Tenerife i marzył o karierze zawodowego piłkarza. Sprawiliście, że czułem tę samą pasję, co wtedy. Dziękuję.

 

Podjąłem decyzję, aby zakończyć tę pięcioletnią przygodę. Otrzymałem kilka ofert z polskich klubów, ale wszystkie odrzuciłem. Trudno mi wyobrazić sobie zakładanie innej koszulki w Polsce niż tej Śląska Wrocław.

 

Chciałbym podziękować każdemu pracownikowi, który czyni Śląsk Wrocław tak wyjątkowym. Od sztabu trenerskiego, przez zarząd, po moich kolegów z drużyny. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście mnie jako kapitana. Zawsze starałem się dać z siebie wszystko i z Waszą pomocą było o wiele łatwiej. Przeżyliśmy niesamowite chwile i stworzyliśmy wspomnienia, które pozostaną do końca życia.

 

Dziękuję Wam wszystkim. Będę za Wami tęsknić. Drodzy Kibice, nie mam słów, żeby opisać, jak bardzo jestem wdzięczny i jak wyjątkowo dzięki Wam czułem się w obcym kraju. Czułem się kochany i jest to coś, za co moja rodzina i ja zawsze będziemy wdzięczni.

 

Wrocław jest i zawsze będzie ważną częścią mojego życia. Mieszkając tu zrozumiałem, co znaczy być częścią tego miejsca i jego kultury. Być częścią czegoś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego. Czuję, że to jest mój drugi dom.

 

Życzę klubowi i drużynie wszystkiego najlepszego. Razem stworzyliśmy fundamenty pod obiecującą nową erę, pełną niesamowitego futbolu i emocji. To jest to, na co zasługujecie.

 

Nie mówię "do widzenia", ale "do zobaczenia wkrótce". Dziękuję bardzo za to, że mogłem być częścią Was. Jestem naprawdę dumny i zawsze będę jednym z Was.

 

Do zobaczenia, Wrocław.

ZOBACZ też: Zapowiadamy i typujemy 34. kolejkę III ligi (KURSY)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.