OFICJALNIE: Jawny i Dymkowski poza Śląskiem

13.06.2021 (14:01) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/6/jawny_60c5f3cf02374.jpg

fot.: Paweł Prochowski / slaskwroclaw.pl

Potwierdziły się nasze piątkowe doniesienia – klub już oficjalnie poinformował, że Piotr Jawny i Marcin Dymkowski odchodzą ze Śląska. Według naszych informacji, w poniedziałek o 14:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała przedstawi ich jako nowych trenerów swojego zespołu. Kontrakty szkoleniowców zostały rozwiązane, na ich prośbę, za porozumieniem stron.  

– Jestem wrocławianinem i Śląsk zawsze będzie mi bardzo bliski. Ten klub ukształtował mnie nie tylko jako trenera, ale przede wszystkim jako człowieka i zawdzięczam mu naprawdę wiele

– podkreśla Piotr Jawny w wypowiedzi dla slaskwroclaw.pl.

Dla wychowanków Śląska to szczególny moment. Po kilkuletniej pracy głównie z młodymi zawodnikami, przed nimi zupełnie nowe wyzwanie, w dodatku na zapleczu ekstraklasy. I to w klubie, który ma ambicje jak najszybszego powrotu na szczyt.

Koniec pewnej epoki

Jawny rezerwy WKS-u prowadził od lipca 2018 roku. Po wywalczonym awansie z IV ligi dołączył do niego Dymkowski. Od tamtego momentu trenerzy stanowili duet, który najpierw świetnie sprawdził się w III lidze, a w ostatnim roku był rewelacją II ligi. Beniaminek z Wrocławia był bliski wywalczenia miejsca barażowego o I ligę, nie udało się to tylko ze względu na gorszy bilans bezpośrednich spotkań ze Skrą Częstochowa i Garbarnię Kraków.

– Wraz z Marcinem jesteśmy ambitnymi ludźmi, czekaliśmy na taką szansę i chcemy postawić kolejny krok na naszej trenerskiej drodze. Pragniemy podziękować władzom Śląska za zrozumienie i dobra wolę. Dziękujemy także wszystkim zawodnikom, trenerom i pracownikom klubu za te wyjątkowe lata spędzone wspólnie przy Oporowskiej. Szczególne słowa uznania chcielibyśmy skierować w kierunku kibiców WKS-u, na wsparcie których zawsze mogliśmy liczyć

– dodaje szkoleniowiec, którego drużyna imponowała w II lidze nie tylko punktowo, ale przede wszystkim stylowo. Ekipę Śląska II oglądało się z przyjemnością, nawet wtedy, kiedy przegrywała.

Kto nowym trenerem rezerw?

Co prawda przy Oporowskiej jeszcze tego nie potwierdzili, ale największe szanse na objęcie stanowiska trenera rezerw ma Krzysztof Wołczek. Asystent w sztabie Jacka Magiery do niedawna prowadził drużynę WKS-u w CLJ, a to byli zawodnicy tego zespołu mogą stanowić o sile rezerw w kolejnym sezonie.

Jak udało nam się ustalić, oprócz Jawnego i Dymkowskiego ze Śląskiem II żegna się również fizjoterapeuta tej drużyny Patryk Polaczek.

ZOBACZ też: EURO: Śląskowe związki ze Słowacją

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.