OFICJALNIE: Jest nowy trener bramkarzy Śląska

19.06.2023 (18:32) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/6/sikorski_649085fccd51f.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Po zmianach kadrowych, o których pisaliśmy TUTAJ, czas na kolejne wieści z powracającego do treningów obozu Śląska Wrocław. Doszło bowiem do roszady w sztabie trenera Jacka Magiery. Sprawującego obowiązki trenera bramkarzy Miłosza Gładocha, zastąpił doświadczony człowiek, który jeszcze niedawno pracował w Wiśle Płock czy Rakowie Częstochowa. 

W ostatnich miesiącach jest spora rotacja na stanowisku szkoleniowca golkiperów wrocławskiego klubu. Wraz z Ivanem Djurdjeviciem z klubu odszedł Mariusz Bołdyn, a w jego miejsce tydzień po tym, jak ogłoszono, że będzie sprawował taką samą rolę w rezerwach Śląska, wskoczył Miłosz Gładoch. Przed sezonem 2023/24 ekstraklasy postawiono jednak na eksperta w tej dziedzinie, czyli Macieja Sikorskiego.

SPRAWDZONY CZŁOWIEK

Urodzony 2 grudnia 1978 roku były piłkarz bez pracy pozostawał od początku kwietnia, kiedy pożegnał się z Wisłą Płock Pavola Stano. Rzekomym powodem jego odejścia miał stać się konflikt oraz ostra wymiana zdań z klubowym analitykiem, Norbertem Onuohą. Jeszcze wcześniej współtworzył success story Rakowa Częstochowa u boku Marka Papszuna, z którym znał się jeszcze ze współpracy w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Legionovii i KS Łomianki.

– Macieja Sikorskiego poznałem, kiedy uczestniczyłem w zatrudnianiu sztabu szkoleniowego Rakowa Częstochowa: trenera Marka Papszuna, Macieja Kędziorka i właśnie Maćka Sikorskiego. Razem tworzyli bardzo silny tercet. Z tego, co sam widziałem i co pokazały nasze wyniki, Maciej wykonywał z bramkarzami bardzo dobrą pracę. Nie ma dla niego znaczenia czy golkiper jest młodszy, czy starszy. Zawsze wyciąga maksimum potencjału z danego bramkarza. To bardzo pracowity człowiek, którego tu potrzebujemy, żeby osiągnąć założone cele

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę Śląska dyrektor sportowy, David Balda.

BRAMKARSKI FACHURA

Sikorski pod Jasną Górą spędził pięć lat, a w 2021 przeniósł się do Wisły Płock, gdzie trenerem był najpierw Maciej Bartoszek, a później Pavol Stano. 44-latek jest jednym z najbardziej rozchwytywanych specjalistów od treningu bramkarskiego w naszym kraju. Jako pierwszy szkoleniowiec golkiperów w Polsce zdobył licencję UEFA Goalkeeper A, która jest najwyższym możliwym uprawnieniem do sprawowania tego typu funkcji. Sikorski jeszcze za czasów kariery zawodniczej miał okazję reprezentować barwy Śląska. Miało to miejsce w sezonie 2002/2003.

Ta zmiana oznacza, że trener Magiera wymienił tylko jedno ogniwo w swoim sztabie szkoleniowym. Jego najbliższymi współpracownikami będą Tomasz Łuczywek i Paweł Kozub, a asystentem pozostanie Marcin Dymkowski. Analitykiem zespołu będzie Andrzej Gomołysek, a przygotowaniem motorycznym zajmą się Krzyszotof Kapelan i Paweł Parus.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Dwóch zawodników odchodzi ze Śląska