OFICJALNIE: Kolejny transfer gotówkowy Śląska. Lamine Ba dołącza do drużyny

OFICJALNIE: Kolejny transfer gotówkowy Śląska. Lamine Ba dołącza do drużyny

fot.: Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław ma nowego obrońcę. Do zespołu na zasadzie transferu definitywnego z NK Varazdin przeniósł się Lamine Ba. To 28-letni reprezentant Mauretanii. Stoper podpisał z klubem umowę do końca sezonu 2026/27 z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.



 

Między innymi przez dużą liczbę traconych goli priorytetem Śląska w zimowym okienku transferowym było pozyskanie nowego stopera. Po odejściu Serafina Szoty wrocławski zespół pozostał z dwoma nominalnymi środkowymi obrońcami, więc klub musiał szukać nowych graczy na tę pozycję.

Na zasadzie transferu gotówkowego do drużyny Śląska dołączył właśnie Lamine Ba, sprowadzony do Wrocławia z chorwackiego NK Varazdin, którego barwy reprezentował przez ostatnie dwa i pół roku. 28-latek z Trójkolorowymi podpisał umowę do końca sezonu 2026/27 z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

- Lamine’a obserwowaliśmy od dłuższego czasu, jeszcze w ubiegłym sezonie, ale wtedy był poza naszym zasięgiem. Bardzo cenimy jego umiejętności i wierzymy, że będzie realnym wzmocnieniem naszej linii obrony. Jesienią traciliśmy zdecydowanie zbyt wiele goli i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Liczymy, że przyjście Ba pomoże ustabilizować defensywę i poprawić jej skuteczność

- mówi dyrektor sportowy, Rafał Grodzicki.

Nowy obrońca Śląska przed transferem do Chorwacji szkolił się między innymi w akademiach EA Guingamp oraz Paris Saint-Germain. W kolejnych latach zbierał doświadczenie, występując we Włoszech, na Cyprze i w Luksemburgu. W zespole NK Varazdin rozegrał 88 spotkań, zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Pod względem liczby zablokowanych strzałów, przejęć oraz odzyskanych piłek należał do ścisłej czołówki chorwackiej ekstraklasy.

Mierzący 190 cm wzrostu zawodnik jest też reprezentantem Mauretanii, dla której wystąpił 26 razy. W Śląsku będzie występować z numerem 5 na koszulce.

- Jestem bardzo podekscytowany perspektywą gry w Śląsku. Klub i stadion zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Dam z siebie wszystko, by kibice byli zadowoleni, i będę walczył o każdą piłkę. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu

- mówi Lamine Ba.

Marcin Sapuń

Autor

Marcin Sapuń

Urodzony Wrocławianin i oczywiście kibic Śląska Wrocław. W redakcji działam od lipca 2022 roku, a od marca 2024 roku pełnię funkcję zastępcy redaktora naczelnego. W Śląsknecie zajmuję się głównie pisaniem artykułów, ale również komentowaniem meczów, czy ostatnio tworzeniem wyjazdowych kulis.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.