OFICJALNIE: Kolejny wychowanek opuszcza Śląsk. ''Trzeba wyjść ze strefy komfortu''

18.08.2023 (20:25) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/8/KoPa_SlaIIWro_CarGub_13082023_-30-ai_64d90bec5e9e9_64dfb47f4dbcf.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk w tym okienku transferowym należy do aktywnych. Chodzi nie tylko o transfery przychodzące, ale także wychodzące. Tym razem do drugoligowej Skry Częstochowa przeszedł ważny zawodnik rezerw. 

Okres na przeprowadzanie transferów zbliża się ku końcowi. To nie znaczy, że nie będziemy świadkami kolejnych posunięć WKS-u. Świadczą o tym chociażby głosy, że Dennis Jastrzembski ma opuścić szeregi Trójkolorowych. W piątkowy wieczór Śląsk ogłosił informację o odejściu 22-letniego Oliviera Wyparta. Dla wychowanka Wojskowych jest to pierwsze rozstanie z macierzystym klubem. Obrońca został nowym zawodnikiem Skry Częstochowa, która mogła lepiej zacząć sezon w II lidze (po czterech kolejkach ma 6 punktów i zajmuje dziewiątą pozycję).

Wypart nie zadebiutował w pierwszej drużynie wrocławian. Zasiadał jedynie na ławce rezerwowych, a zdarzyło się to siedem razy, ostatni 10 marca w meczu z Rakowem (1:4). 22-latek był jednak ważnym zawodnikiem w rezerwach, rozgrywając łącznie 80 spotkań (6201 minut), w których zdobył jedną bramkę i zanotował sześć asyst. O jego znaczącej roli świadczy fakt, że w poprzednim sezonie grał najwięcej w drużynie Krzysztofa Wołczka - więcej o tym wspominamy TUTAJ. Wychowanek ma za sobą naprawdę długi staż w Śląsku. Do WKS-u przyszedł z Top Talentu, przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe aż do pierwszej drużyny, w której trenował. Niestety sztab szkoleniowy nie dał mu szansy sprawdzić się w ekstraklasie.

Obrońca jest kolejnym piłkarzem, który opuszcza szeregi rezerw Śląska. Przed nim odeszli między innymi Szymon Krocz, Michał Szmigiel, Hubert Konstanty, Mateusz Młynarczyk i Patryk Caliński.

- Motywacją była chęć wygrywania i walka o jak najszybszy awans do I ligi... Trzeba w końcu wyjść ze strefy komfortu

- mówi Wypart dla oficjalnej strony Skry.

Olivier, dziękujemy za reprezentowanie zielono-biało-czerwonych barw i życzymy powodzenia w nowym etapie kariery!

ZOBACZ też: Redaktorski pojedynek: Na co stać Śląsk w starciu z Lechem?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.