OFICJALNIE: Nowy pomocnik Śląska Wrocław!

16.06.2021 (13:00) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/6/hyjek_60c9d77833c32.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław zaskoczył dziś swoich fanów i ogłosił transfer nowego piłkarza. Co ciekawe, o zawodniku tym nie było głośno w mediach w ostatnich dniach. 

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Javier Hyjek. Urodzony w Madrycie 20-latek to wychowanek madryckiego Atletico, z którego drużyny U19 przeszedł w zeszłym roku do Piasta Gliwice. W Ekstraklasie rozegrał jak dotąd tylko jedno spotkanie. Co ciekawe, zawodnik ten posiada polski paszport i od kilku lat występuje w drużynach młodzieżowych reprezentacji Polski.

Javier zwrócił naszą uwagę w meczach młodzieżowych reprezentacji, podczas których znacząco się wyróżniał. Dobrze czuje na każdej pozycji w środku pola, ma duży zmysł do gry kombinacyjnej i nie boi się podejmować trudnych decyzji na boisku. To bardzo perspektywiczny zawodnik, przez dwa najbliższe sezony będzie posiadał jeszcze status młodzieżowca. Wierzymy, że będzie się harmonijnie rozwijał pod okiem trenera Jacka Magiery

- mówi dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

 

Hiszpańska szkoła piłki?

Hyjek nie tylko urodził się w Madrycie, ale odbył tam również całe swoje dotychczasowe piłkarskie szkolenie. Pomocnik przeszedł przez kilka drużyn młodzieżowych Atletico Madryt, a do tego, jak sam twierdzi, odbył także kilkadziesiąt jednostek treningowych z pierwszą drużyną obecnego mistrza Hiszpanii. Już jako dziewięciolatek trafił do Atletico, gdzie przez 10 lat zbierał futbolowe szlify. Już zeszłoroczny transfer do Piasta wydawał się niezrozumiałym ruchem, ale mówiło się wówczas o dużym wzmocnieniu ówczesnego mistrza Polski.

Rok później nie można tej tezy potwierdzić. Hyjek rozegrał w barwach Piasta tylko jeden mecz ligowy i dwa starcia w Pucharze Polski. Ma jednak szlify w reprezentacjach młodzieżowych, w których wystąpił łącznie już ponad 20 razy.

Śląsk jest klubem, w którym na pewno będę mógł się rozwijać, a na tym od zawsze zależało mi najbardziej. To ważny krok w mojej karierze i jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do klubu z Wrocławia

- mówi piłkarz w pierwszym wywiadzie udzielonym po podpisaniu kontraktu z klubem.

Z pewnością zawodnik ten dla większości kibiców będzie zagadką. Dyrektor Sztylka jednak już nie raz zaskakiwał decyzją o transferze, który później się bronił, liczymy zatem, że i tym razem tak będzie, a klub wzmocnił właśnie nieoszlifowany piłkarski diament.

Witaj we Wrocławiu, Javier!

ZOBACZ też: LKE: Kto potencjalnym kolejnym rywalem Śląska? [AKTUALIZACJA]

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.