OFICJALNIE: Ogłoszono sponsora tytularnego stadionu

OFICJALNIE: Ogłoszono sponsora tytularnego stadionu

fot.:

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, podczas czwartkowej konferencji prasowej zakomunikowano porozumienie z pierwszym w historii sponsorem tytularnym wrocławskiego stadionu. Nowopodpisana umowa będzie obowiązywała przez sześć lat.



 

Zaskoczenia nie ma – pierwszym w dziesięcioletniej historii Stadionu Wrocław sponsorem tytularnym została firma produkująca mięsa i wędliny Tarczyński S.A. Zawarcie porozumienia w czwartek oficjalnie ogłosili prezes stadionowej spółki Marcin Przychodny, prezydent miasta Jacek Sutryk, a także przedstawiciele nowego partnera. Na mocy umowy zmieni się logotyp obiektu oraz nazwa, która po dodaniu nazwy sponsora brzmieć będzie Tarczyński Arena.

- Podpisanie tego kontraktu przenosi stadion w nową rzeczywistość finansową i zapewnia mu poważne wpływy w wieloletniej perspektywie. Jestem przekonany, że to ważny moment także wizerunkowo, bo obiekt pozyskuje sponsora tytularnego po 10 latach działalności. Dziękuję panu prezesowi Jackowi Tarczyńskiemu za zaufanie. Jestem przekonany, że wydarzenia organizowane na Tarczyński Arena przyczynią się do jeszcze większej rozpoznawalności kierowanej przez niego firmy

- powiedział podczas konferencji prasowej prezes Stadionu Wrocław Marcin Przychodny.

Umowa z Tarczyńskim została zawarta na sześć lat z opcją przedłużenia, a jej wartość wyniesie 14 milionów złotych. Nowy sponsor będzie miał biuro na stadionie, na którym mecze na co dzień rozgrywają piłkarze Śląska Wrocław, zyskał również możliwość organizowania własnych imprez i wydarzeń w przestrzeniach areny.

- Prywatnie jesteśmy wielkimi kibicami sportu i zawsze, kiedy prywatnie lub biznesowo latami do USA, z wielką przyjemnością wybieramy się na stadiony, by obejrzeć sport na żywo. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczyliśmy, że każdy obiekt ma swojego tytularnego sponsora i naszym marzeniem było w przyszłości móc mieć nazwę marki Tarczyński w nazwie stadionu. Cieszymy się, że udało się to właśnie we Wrocławiu, który jest nam tak bliski

- powiedział członek zarządu oraz dyrektor ds. rozwoju firmy Dawid Tarczyński.

Jak oficjalnie poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej, na fasadzie obiektu zostanie umieszczony nowy logotyp uwzględniający nazwę sponsora, jednak wnętrze stadionu i trybuny pozostaną bez zmian. Wbrew obawom, niezmiennie wielobarwna w zależności od organizowanych wydarzeń będzie również membrana obiektu na Pilczycach. Obawy dotyczyły głównie barw, wszak charakteryzujący Tarczyńskiego pomarańcz kibicom piłkarskim kojarzy się przecież z lokalnym rywalem Śląska Zagłębiem Lubin.

- Nie mam wątpliwości, że to wielki dzień dla Wrocławia i naszego flagowego obiektu. Stadion zyskuje sponsora tytularnego i od teraz będzie funkcjonował jako Tarczyński Arena. Dla mnie to wyjątkowo budujące, że tak cennego partnera udało się pozyskać w trudnym, pandemicznym czasie. A po drugie – że tym partnerem jest firma stąd, związana z naszym regionem i zapewniająca wiele miejsc pracy. To firma lokalna, ale o zasięgu światowym.

- stwierdził prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Pierwsza okazja do gry pod nowym szyldem już w sobotę o godzinie 15:00, gdy Śląsk w 15. kolejce ekstraklasy podejmie Stal Mielec. Co ciekawe, zawarcie pierwszego w historii kontraktu ze sponsorem tytularnym Stadionu Wrocław nastąpiło dokładnie w dziesiątą rocznicę ostatniego ligowego spotkania, które zgromadziło na trybunach komplet publiczności – 25 listopada 2011 roku Śląsk przegrał z Wisłą Kraków 0:1.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.