OFICJALNIE: Pierwszy transfer Śląska!

17.05.2021 (15:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/5/koszulki_609eb954c23c5.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

Dzień po przypieczętowaniu awansu do europejskich pucharów, wrocławianie potwierdzają pierwsze letnie wzmocnienie. Na Oporowską trafia piłkarz, który jeszcze niedawno był wyróżniającą się postacią całej ligi. 

Czeski pomocnik Petr Schwarz podpisał trzyletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. 29-letni zawodnik przenosi się do zespołu Jacka Magiery z Rakowa Częstochowa, w którym występował przez trzy poprzednie sezony. W pierwszym, był jednym z głównych architektów awansu do ekstraklasy, a w kolejnym zdobył osiem bramek w 34 występach i zapracował na miano jednego z najciekawszych piłkarzy ligi. O zainteresowaniu Schwarzem ze strony Śląska mówiło się już latem 2020 roku, wtedy skończyło się jednak na spekulacjach.

- Petr to wszechstronny pomocnik, który w naszej lidze wypracował sobie bardzo solidną markę. Jestem przekonany, że będzie stanowił duże wzmocnienie naszego zespołu i pomoże nam walczyć o jak najwyższe cele – podkreśla Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Zakończony wczoraj sezon w wykonaniu Czecha był już mniej udany. Schwarz w rundzie jesiennej co prawda był jeszcze podstawowym piłkarzem Rakowa, zdobył nawet cztery bramki (dublety z Podbeskidziem i Jagiellonią), z biegiem czasu jego rola jednak malała. Pomocnik nie ukrywał, że nie jest zainteresowany przedłużeniem wygasającego z końcem czerwca kontraktu pod Jasną Górą, a to z kolei sprawiło, że trener Marek Papszun zaczął szukać innych rozwiązań. W dwunastu ostatnich kolejkach sezonu 2020/2021 Schwarz tylko trzykrotnie wyszedł w podstawowym składzie, po wejściach z ławki mógł jednak cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski i wicemistrzostwa Polski.

- Bardzo dobrze czuję się w Polsce, natomiast doszedłem również do wniosku, że chcę postawić kolejny krok w mojej karierze. To przemyślana decyzja i choć miałem oferty z różnych klubów, mogę teraz zdradzić, że Śląsk od początku był dla mnie na pierwszym miejscu – mówi nowy zawodnik wrocławian.  

Pierwsze informacje na temat ewentualnego sprowadzenia Schwarza przez Śląsk pojawiły się kilkanaście dni temu. Pozyskaniem Czecha początkowo zainteresowanych było kilka klubów ekstraklasy, ostatecznie 29-letni pomocnik wybierał między ofertami wrocławian i Piasta Gliwice. Transfer Schwarza to pierwsze wzmocnienie Śląska przed początkiem rywalizacji w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy – wszystko, co trzeba wiedzieć po niespodziewanym awansie zespołu Jacka Magiery znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ też: Śląsk w pucharach – co trzeba wiedzieć

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.