OFICJALNIE: Poprawa przedłuża kontrakt!

18.05.2021 (14:23) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/5/poprawa2_60a3b3554ceda.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Pierwsze przecieki na temat przedłużenia kontraktu z Konradem Poprawą pojawiły się już kilka dni temu, jednak teraz mamy oficjalne potwierdzenie! 

Konrad Poprawa przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław aż o cztery lata. Defensor po świetnych dwóch miesiącach w Śląsku Wrocław, za które podziękować powinien Jackowi Magierze, był podobno kuszony przez warszawską Legię. Może była to tylko gra, mająca na celu przedłużenie kontraktu. Jeśli tak - to udało się, a my i inni kibice bardzo się cieszymy.

Nowy kontrakt obrońcy obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

- Bardzo się cieszę, że związałem się ze Śląskiem Wrocław na kolejne lata. To dla mnie ważne miejsce i niezwykle doceniam czas spędzony w klubie. Rozwinąłem się tutaj nie tylko jako piłkarz, ale przede wszystkim jako człowiek. Trener Jacek Magiera obdarzył mnie zaufaniem, a ja chciałbym mu się odwdzięczyć, pokazując się z jak najlepszej strony zarówno podczas każdego treningu, jak i meczu

- powiedział oficjalnemu portalowi klubu obrońca po podpisaniu kontraktu.

- Przykład Konrada pokazuje, że warto rzetelnie i cierpliwie pracować. Wykorzystał szansę, którą otrzymał od trenera Jacka Magiery, a swoimi ostatnimi meczami potwierdził, że wciąż może się rozwijać. Cieszymy się, że zostanie z nami na dłużej 

- mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Poprawa to wychowanek GKS-u Ksawerów, z którego przeniósł się do ŁKS-u. Tam w 2016 roku wypatrzył go Śląsk. Początkowo występował w drużynie juniorów, ale wiosną 2017 roku zaczął regularnie grać w rezerwach. Po kilku miesiącach dostał swoją szansę w ekstraklasie, ale po trzech spotkaniach ponownie stał się tylko "rezerwistą".

Po wypożyczeniach do Wigier Suwałki i Skry Częstochowa powrócił do Wrocławia i z drugą drużyna WKS-u wywalczył awans z III do II ligi. Po zmianie na ławce trenerskiej i w obliczu kontuzji innych środkowych obrońców zadebiutował pod wodzą Jacka Magiery. Spisał się na tyle, że nawet po powrocie do zdrowia Israela Puerto i Piotra Celebana, to Poprawa pełnił rolę centralnego obrońcy.

Długość jego nowego kontraktu dowodzi, że Śląsk mocno liczy na jego dalszy rozwój. Wkrótce może się okazać, że dotychczasowy filar obrony rezerw szybko stanie się topową postacią w pierwszej drużynie.

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Gąska walczy o awans

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.