OFICJALNIE: Śląsk spełnia marzenia kibiców. Wielki powrót!

31.07.2020 (15:09) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2020/7/sobota_5f241826ea479.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

O powrocie tego piłkarza mówiło się głośno jeszcze w zimowym okienku transferowym, jednak to dopiero latem docierające do kibiców informacje miały w sobie ziarnko prawdy. Teraz możemy to powiedzieć głośno: Waldemar Sobota wrócił do Śląska Wrocław! 

Sobota to jeden z bardziej rozpoznawalnych byłych zawodników Śląska. Po świetnych występach w sezonie 2012/2013, okraszonych jedną z najlepszych przygód WKS-u w pucharach europejskich, Waldemara Sobotę ze Śląska Wrocław wykupiło belgijskie Club Brugge, które skrzydłowy wcześniej niemal własnoręcznie wyrzucił z pucharów.

Waldemar Sobota związał się ze Śląskiem dwuletnią umową z możliwością przedłużenia o rok, a po jej wypełnieniu dostanie prawdopodobnie ofertę pozostania w klubie w innej roli. Będzie grał z numerem 28, ponieważ jego poprzedni numer, 5, jest zajęty przez Israela Puerto.

Piłkarz nie zagrzał miejsce w Belgii, dostawał tam swoje szanse, ale ostatecznie w styczniu 2015 roku został wypożyczony, a półtora roku później wykupiony z brugijskiego klubu przez niemieckiego drugoligowca, FC St. Pauli, w którym grał niemal do dziś. Po nieprzedłużeniu kontraktu z niemieckim klubem o powrocie pomocnika do Śląska robiło się coraz głośniej, jednak sam zawodnik nie decydował się na podpisanie kontraktu z powodów natury osobistej. Dziś wiemy jednak, że włodarzom klubu, a w szczególności dyrektorowi sportowemu wraz z prezesem udało się namówić Waldemara Sobotę na powrót do Wrocławia. Będzie miał on więc szansę poprawić swoje statystyki w barwach Wojskowych. Do tej pory zdobył bowiem w Śląsku 19 bramek i zaliczył 21 asyst w 120 meczach.

- Nasze wspólne rozmowy na temat powrotu Waldka do Wrocławia trwały już od dłuższego czasu. Jesteśmy szczęśliwi, że osiągnęliśmy porozumienie i  zawodnik tak wysokiej klasy wzmocni nasz zespół. Doświadczenie Waldka z pewnością będzie bardzo cenne, zarówno na boisku, jak i poza nim, a jego wszechstronność pozwala mu z powodzeniem występować na kilku pozycjach, w tym również w środku pola

- tak kulisy transferu opisuje dyrektor sportowy Dariusz Sztylka dla oficjalnej strony klubowej.

Waldek, witamy z powrotem i życzymy powodzenia!

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Śląsk ma nowego obrońcę