OFICJALNIE: Śląsk sprzedał skrzydłowego!

22.07.2020 (12:16) | Wojciech Peciakowski / Marcin Polański
uploads/images/2020/7/placheta-norwich_5f180f609bfba.jpg

fot.: Norwich City

Zapowiadany od kilku dni transfer dziś stał się faktem. Podstawowy skrzydłowy Śląska opuszcza Wrocław i karierę kontynuować będzie w Anglii. 

Nie zabawił długo we Wrocławiu Przemysław Płacheta - po zaledwie jednym sezonie piłkarz przenosi się do Norwich City FC. Szacowana kwota odstępnego to około trzy miliony euro, co oznacza absolutny rekord transferowy Śląska Wrocław. (ZOBACZ TEŻ: Najwyższe transfery w historii WKS-u).

Płacheta rozegrał w Śląsku 35 meczów, w których trafił do siatki osiem razy, a pięciokrotnie asystował kolegom przy bramkach. Skrzydłowy pełnił także rolę podstawowego młodzieżowca Śląska Wrocław i gdyby nie on, WKS miałby znaczne problemy z umieszczeniem na boisku dającego jakość młodego piłkarza.

Płacheta w niedzielę jeszcze siedział na trybunach Stadionu Wrocław obserwując kolegów walczących z Lechią Gdańsk, a w poniedziałek byl już na testach medycznych w nowym klubie.

- Ostatnie dni były bardzo wyczerpujące. Jetem podekscytowany i szczęścliwy, że podpisałem kontrakt z Norwich. To kolejny krok w rozwoju mojej kariery i będę starać się dawać z siebie wszystko dla drużyny

- mówi zawodnik na oficjalnej stronie Norwich.

Trener Daniel Farke mocno wierzy w talent młodego Polaka.

- Oczywiście będzie musial zaadaptować się do angielskiego futbolu, ale Płacheta pokazuje niewiarygodną konsekwencję w meczach, zdobywaniu bramek i aystowaniu. Potrafi wykańczać akcje, a jego gra jest pełna dynamiki i odwagi.

Zawodnik zwiążał się z klubem z Wysp Brytyjskich czteroletnią umową, a jego transfer ma pomóc drużynie w powrocie do Premier League. Oficjalnie Płacheta stanie się zawodnikiem nowego klubu po otwarciu okna transferowego 27 lipca.

Przemek, cała redakcja życzy ci powodzenia w dalszej karierze. Obyś podbił Anglię!

ZOBACZ też: Pawłowski o kibicach, młodzieżowcach i nowej koszulce