OFICJALNIE: Wychowanek Lecha Poznań w Śląsku Wrocław

10.01.2024 (19:50) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/1/Tudruj_659ee3131368e.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Śląsk ogłosił pierwszy transfer do klubu w 2024 roku. Nowym zawodnikiem WKS-u został 17-letni Mikołaj Tudruj, związany do tej pory z poznańskim Lechem. 

Mikołaj Tudruj oficjalnie został piłkarzem Śląska. Jest on lewonożnym zawodnikiem, który występować może na środku obrony oraz na lewej stronie defensywy. Kontrakt z młodzieżowcem został podpisany do końca czerwca 2026 z opcją przedłużenia. Występować będzie z numerem 32.

- Cieszymy się z tego, że Mikołaj dołącza do naszego zespołu. Dzięki temu jeszcze bardziej wzmacniamy naszą linię obrony. To młody, rozwojowy i uniwersalny zawodnik ze sporymi możliwościami. Liczymy, że we Wrocławiu wykona duży krok w swojej karierze

- mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

Tudruj pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Bałtyku Koszalin, a następnie w 2019 roku przeniósł się do Lecha Poznań. W sezonie 2023/2024 rozegrał pięć meczów w rezerwach Kolejorza, które znajdują się w II Lidze. Ma za sobą także kilkanaście meczów w Reprezentacji Polski U-17 oraz jedno spotkanie w kadrze U-18.

- Jestem podekscytowany, że się tutaj znalazłem. Czuję, że Śląsk Wrocław to odpowiedni kierunek dla mojej kariery. Wierzę, że pod okiem trenerów będę się ciągle rozwijał i pomagał drużynie w osiąganiu dobrych wyników. Występowałem zarówno na środku, jak i na lewej stronie obrony, więc mogę grać na obu tych pozycjach

– komentuje Mikołaj Tudruj.

Tudruj jest czwartym wzmocnieniem Wojskowych przed rundą wiosenną. Przed nim do drużyny dołączyli Patryk Klimala, Simeon Petrov oraz Lewuis Pena.

ZOBACZ też: Śląsk wrócił do treningów. Czterech nieobecnych, są nowe twarze! (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.