OFICJALNIE: Znamy nowego dyrektora Akademii Śląska

28.06.2023 (19:05) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/3/foto102_640e374f00e25_640f26b7c5f09.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Janusz Góra został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Paluszka.  

Janusz Góra to były piłkarz Śląska Wrocław, który reprezentował barwy WKS-u w latach 1984-1992. Łącznie dla Trójkolorowych rozegrał 196 spotkań, w których strzelił 23 bramki, a z WKS-em zdobył Puchar i Superpuchar Polski (oba w 1987 roku).

- W dłuższej perspektywie chciałbym, by nasze drużyny młodzieżowe kładły nacisk na grę ofensywną, by grały odważnie i stosowały pressing. W piłce młodzieżowej trzeba się tego nauczyć, by mieć chęć odbioru piłki i szybkiej finalizacji akcji. Chciałbym, by nasze drużyny były rozpoznawalne nie tylko ze względu na koszulki, w których grają zawodnicy, ale ze względu na nasz styl gry. Bardzo ważny jest też indywidualny rozwój zawodników, by naturalnie przechodzili do wyższych roczników i by młodzi piłkarze po zakończeniu gry w juniorach płynnie wchodzi do seniorskiej piłki - czy to w rezerwach, czy na wypożyczeniach, czy w końcu w pierwszym zespole

 - powiedział nowy dyrektor w rozmowie z klubowymi mediami.

Janusz Góra przed sezonem 2022/2023 rozpoczął pracę w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, zajmując się kontrolowaniem procesu treningowego. Pod koniec grudnia 2022 roku objął zespół U-19 i podjął się ciężkiej misji utrzymania w Centralnej Lidze Juniorów. Ostatecznie do pierwszej bezpiecznej strefy zabrakło zaledwie dwóch punktów.

fot.: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

- Oczywiście, uważam, że miejsce Śląska jest w Centralnej Lidze Juniorów U19, zatem powrót jest naszym głównym celem sportowym. Zespół w końcówce rundy pokazał charakter i moim zdaniem nie zasłużył na spadek. To już jednak historia. Teraz przede wszystkim musimy skompletować sztaby szkoleniowe wszystkich drużyn. Będziemy szukać optymalnych rozwiązań, aby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu

- podkreśla Janusz Góra. 

 

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Finał Ligi Konferencji Europy we Wrocławiu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.