Ojrzyński: Oddaliśmy więcej celnych strzałów

01.02.2021 (22:08) | Claudia Haor

Prezentujemy zapis konferencji prasowej z udziałem trenera Leszka Ojrzyńskiego po meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław (0:0).

Ciężki ten pierwszy mecz po 4 tygodniowych przygotowaniach. Pierwsze minuty nie były po naszej myśli, ale później zaczęliśmy przejmować kontrolę, przede wszystkim jeśli chodzi o stwarzanie sytuacji bramkowych. W porównaniu ze Śląskiem mieliśmy więcej celnych strzałów 6:1. Niestety nie wykorzystaliśmy swoich okazji, ani z akcji, ani ze stałych fragmentów gry. Szkoda tego strzału głową Granlunda w pierwszej połowie, to była dobra okazja, by objąć prowadzenie. W drugiej połowie bramkarza rywali w podobny sposób mógł pokonać Zjawiński.

W końcówce przeżywaliśmy trudne chwile w związku z grą w osłabieniu. Drużyna harowała, żeby zdobyć ten punkt. Szanujemy go i gramy dalej. Zostało jeszcze 15 kolejek. Jutro gramy mecz kontrolny. Mam nadzieję, że będziemy mieli lepsze warunki do trenowania.

Pozytywnie oceniam występy nowych zawodników Stali, chociaż nie wszyscy byli gotowi na całe 90 minut gry, stąd zmiany. Jak już wspomniałem idealną sytuację miał Granlund, nieuznaną bramkę zdobył Jankowski. Kolew też oddawał strzały. Dążyliśmy do tego, aby na boisku był zastrzyk nowej energii, dlatego aż 3 nowych zawodników pojawiło się w podstawowej 11.