OLDBOJE: Lider z gwiazdą

18.09.2023 (16:20) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/8/oldboje1_64ed021b81434.jpg

fot.: Jacek Bratek

Oldboje Śląska wygrali z drużyną Łanów Tondach 5:0 i z kompletem czterech zwycięstw prowadzą w tabeli. Drużyna WKS-u bardzo dobrze zaczęła sezon. Uporządkowała grę w defensywie, traci mało bramek, a także imponuje dobrą grą i skutecznością. 

Po blisko trzech latach przerwy w drużynie zagrał Waldemar Tęsiorowski, jeden z najlepszych obrońców w historii klubu (mistrz Polski juniorów, zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu, a także ponad 300 meczów w pierwszej drużynie) i wieloletni drugi trener. Dołączył do brata Piotra, który regularnie występuje w oldbojach Śląska.

Był to także pierwszy pojedynek tych dwóch drużyn w kategorii +45. Wcześniej w rozgrywkach oldbojów młodszych Śląsk i Łany wielokrotnie walczyły o prymat w lidze.

Tym razem spotkanie także stało na wysokim poziomie, jednak wygrana Śląska nie podlegała dyskusji. Prowadzenie dla WKS-u uzyskał Dos Santos, który wykończył ładną akcję zespołową. Na 2:0 podwyższył Dudzik, dobijając strzał Jasińskiego. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwyższył na 3:0. Kropkę nad i postawił najlepszy strzelec drużyny Maciej Kowalczyk, który dwa razy pokonał Sylwestra Wrąbla (ojca byłego bramkarza Śląska). 

Sklad Śląska: Solarczyk (Marcjan, Tkaczyk) – P. Tęsiorowski, W. Tęsiorowski, Nakielski, Jankowski – Żuk, Dudzik, Jasiński, Dos Santos – Draczyński, Kowalczyk oraz Działa, Przybyła, Komarnicki, Stańczak, Ciota

ZOBACZ też: Śląsk liderem. Co stoi za przemianą drużyny Jacka Magiery?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.