OLDBOJE: Nie ma mocnych

16.10.2023 (16:35) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/10/Oldboje 5_652d48fbc1f5f.jpg

fot.: Mauricio dos Santos

Oldboje Śląska nie tracą tempa. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej pokonali Polonię Środa Śląska 4:1. Odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów przewodzą w tabeli. 

Podobnie jak na inaugurację ligi rywal postawił Śląskowi trudne warunki. Wrocławianie mieli przewagę, ale to Polonia po kontrze objęła prowadzenie. Przed przerwą wyrównał Kowalczyk.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie. Obie drużyny co jakiś czas stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Jasiński świetnym podaniem uruchomił Kowalczyka, po którego centrze piłkę do siatki z bliska skierował Dudzik. Na 3:1 podwyższył ponownie Kowalczyk po podaniu Żuka. Wynik meczu ustalił Draczyński efektownym strzałem z 20 metrów.

Śląsk w tym roku rozegra jeszcze jeden mecz. Przeciwnikiem będzie zespół Muchoboru. Niezależnie od wyniku Śląsk zakończy rok na fotelu lidera.

Skład Śląska: Solarczyk (Marcjan) – P. Tęsiorowski, Mikuś, Nakielski, Jankowski – Żuk,  Dudzik, Draczyński, Jasiński, Piszcz – Kowalczyk oraz Dos Santos, Ciota, Stańczak, Olejnik, Przybyła, Działa

ZOBACZ też: Rekordowe frekwencje na Stadionie Wrocław (FOTO i WIDEO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.