OLDBOJE: Pechowa porażka

17.05.2022 (22:42) | Jacek Bratek / Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/12/oldboje1_61acacf7a6482.jpg

fot.: Śląsknet

Za drużyną oldbojów kolejne spotkanie ligowe. Niestety seniorzy Śląska po ciekawym meczu przegrali pechowo na wyjeździe z Polonią Jaszowice 1:2 (1:1). 

DOBRY POCZĄTEK I BRAK SKUTECZNOŚCI

Niestety powtórzył się problem, który sygnalizowaliśmy w ubiegłym tygodniu czyli brak skuteczności. Tym razem nie brakowało zawodników potrafiących strzelać gole, ale niestety celowniki były rozregulowane, a do tego bardzo dobrze bronił bramkarz Polonii. Mecz zaczął się korzystnie dla Śląska. Po efektownej akcji Waszczyka z Pyzłowskim do siatki trafił Kowalczyk. Śląsk miał przewagę, ale nie potrafił jej udokumentować bramkami. Tymczasem gospodarze groźnie kontrowali i po jednej z takich akcji krótko przed przerwą zdołali wyrównać. W drugiej połowie Śląsk dalej przeważał, ale bramkę strzeliła Polonia. Po stracie w środku pola zawodnik z Jaszowic popisał się potężnym strzałem z 30 metrów.

ZMARNOWANA SZANSA NA WYRÓWNANIE

W ostatniej minucie meczu sfaulowany został Maciej Kowalczyk i sędzia podyktował rzut karny dla Śląska. Do piłki dość nieoczekiwanie podszedł Mateusz Czajka i strzelił ponad poprzeczką. Po tym zdarzeniu sędzia zakończył mecz.

 

Skład Śląska: Solarczyk (Sójka) – Jankowski, Mikuś, Dudzik, Waszczyk – Draczyński, Żuk, Wiśniewski, Jasiński – Pyzłowski, Kowalczyk oraz Moskal, Wielgus, Przybyła, Sznajder, Gołąbek i Czajka

ZOBACZ też: PNK: Kontuzja Joanny Wróblewskiej!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.