OLDBOJE: Pierwsza wygrana w tym roku

07.04.2023 (10:48) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/4/Oldboje 3_642fd753993d6.jpg

fot.: Śląsknet

Po dwóch remisach i porażce w meczach na szczycie oldboje Śląska odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo  w tym roku, pokonując na wyjeździe Kantor Tukan Wrocław 3:1 (1:1). 

Mecz mógł się podobać. Oba zespoły narzuciły dość wysokie tempo gry i często atakowały bramkę przeciwnika. Na początku meczu Maciej Kowalczyk wyprowadził Śląsk na prowadzenie sprytnym strzałem z rzutu wolnego. Gospodarze dość szybko zdołali wyrównać. WKS był stroną przeważającą, a szansę na zdobycie bramki mieli Moskal, Jasiński, Kowalczyk, Obała, Małolepszy, Nakielski oraz Oskierko. Od czasu do czasu gospodarze odpowiadali groźnymi kontratakami. W drugiej połowie po podbramkowym zamieszaniu przy rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Tomasz Mikuś, który przywrócił Śląsk na ponowne prowadzenie. Chwilę później Kowalczyk popisał się indywidualną akcją, po której ustalił wynik meczu.

Skład Śląska: Solarczyk - Jankowski, Mikuś, Nakielski, P. Tęsiorowski – Obała, Draczyński, Jasiński, Piszcz – Moskal, Kowalczyk, Małolepszy, Przybyła, Oskierko

ZOBACZ też: Tygodniowy rozkład jazdy (8.04 – 13.04)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.