OLDBOJE: Przygotowania do nowej rundy

31.01.2024 (15:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/1/h_65ba4d72845c5.jpg

fot.: Oldboje Śląsk Wrocław

Oldboje Śląska Wrocław przygotowują się do rundy wiosennej. Po świetnej jesieni (komplet zwycięstw w dziewięciu meczach) celem jest mistrzostwo ligi. 

Wrocławianie regularnie rozgrywają gierki wewnętrzne. W ostatnich dniach wzięli udział w dwóch charytatywnych turniejach halowych. Połączenie promocji klubu i dobroczynności jest misją zespołu. Oldboje Śląska często przyjmują zaproszenia udziału w tego typu inicjatywach. W turniejach okazję występu mają też gracze z poczekalni, czyli członkowie społeczności, grający wcześniej w zespole 35+, ale za młodzi na aktualną kategorię 45+.

W mocno obsadzonym turnieju w Raszkowie, mającym na celu pomoc małej Julce, Śląsk zajął drugie miejsce za Zagłębiem Lubin, a przed m.in. Widzewem.

Śląsk wystąpił w składzie: Solarczyk – Mandziejewicz, Rodak, Szczot, Górka, Jawny, Moskal, Jasiński, Przybyła, Waszczyk, Draczyński

Turniej w Środzie Śląskiej był organizowany w ramach WOŚP. Tu Śląsk zajął trzecie miejsce.

Skład Śląska: Hryńczuk – Jankowski, Wiśniewski (jeden gol), Jasiński (jeden gol), Wielgus (trzy gole), Nakielski, Żuk (jeden gol), Sznajder (jeden gol) Sznajder, Kowalczyk (jeden gol), Waszczyk oraz Górka i Moskal

W obu turniejach oldboje przekazali na licytacje pamiątki klubowe.

W najbliższą niedzielę oldboje wezmą udział w turnieju Tokar Cup, mającym na celu pomoc młodemu zawodnikowi Śląska Frankowi Tokarskiemu, który w grudniu uległ poważnemu wypadkowi.

Oldboje Śląska rozegrali też pierwszy sparing na pełnowymiarowym boisku.

Pokonali w nim po bardzo dobrym meczu PKS Łany 9:2. Trzy bramki dla WKS-u zdobył Kowalczyk, dwie Żuk oraz po jednej Stańczak, Jasiński, Wiśniewski i Nakielski. Dla pokonanych bramki zdobyli Gil i Wygowski.

Skład Śląska: Tkaczyk (Solarczyk) – Jankowski, Nakielski, Mikuś, P. Tesiorowski – Draczyński, Jasiński, Żuk, Stańczak, Kowalczyk oraz Jagiełło, Działa, Bator i Wiśniewski

ZOBACZ też: Czas rozliczeń - podsumowanie naszej pracy w Umagu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.