OLDBOJE: Sparingi i nabór

14.03.2022 (09:09) | Jacek Bratek / Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/12/oldboje1_61acacf7a6482.jpg

fot.: Śląsknet

Za tydzień 21.03 wznawia rozgrywki liga oldbojów. Śląsk Wrocław swój pierwszy mecz rozegra w Krzyżowicach, a jego rywalem będzie Olimpia Godzięcin. W ostatnim okresie wrocławianie rozegrali dwa sparingi - podsumowaliśmy je dla Was poniżej. 

GRAD GOLI W OSŁABIENIU

W pierwszym meczu Wojskowi ulegli w Kątach Wrocławskich seniorom Pumy Pietrzykowice 4:5. Trzeba jednak dodać, że Śląsk zagrał w tym meczu bez kilku kluczowych zawodników, a dodatkowo grano w zabójczym jak dla 40-50 letnich graczy wymiarze czasowym, czyli dwa razy po 45 minut. Bramki dla Śląska strzelali  Maciej Kowalczyk (dwie), Tomasz Moskal (karny) i Eugeniusz Przybyła (efektowny wolej). Były szanse na remis, ale Ślask nie wykorzystał kolejnego karnego. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Robert Tkaczyk.

Skład Śląska: Tkaczyk - Waszczyk, Brzęczek , Mikuś, Jankowski - Draczyński, Czajka, Żuk, Król - Kowalczyk, Moskal, Przybyła, Jagiełło

WYGRANA Z OBROŃCĄ W BRAMCE

Kolejnym przeciwnikiem byli oldboje Dolpaszu Skokowa. Mecz został rozegrany w Prusicach, Śląsk po raz pierwszy od dłuższego czasu grał na naturalnej trawie. Zabrakło tym razem bramkarza i w tej roli wystąpił mający na koncie 23 występy w Śląsku (osiem w ekstraklasie) były obrońca Śląska Krzysztof Rodak. Śląsk wygrał 1:0, a bramkę ponownie strzelił Przybyła. W drużynie zadebiutował Dawid Gołąbek – kibicom znany przez lata jako masażysta w ekstraklasowym Śląsku.

Skład Śląska: Rodak - Jankowski, Nakielski, Dudzik, Mikuś - Draczyński, Jagiełło, Brzęczek, Jasiński Oskierko - Kowalczyk  oraz Przybyła, Gołąbek, Wiśniewski i Kwiatkowski

NABÓR DO DRUŻYNY

W rundzie wiosennej Oldboje Śląsk Wrocław zapraszają zawodników urodzonych w 1987 i później do swojej drużyny. Zapraszamy przede wszystkim byłych graczy Śląska, których we Wrocławiu jest  wiele, ale nie tylko tych. Gwarantujemy możliwość gry w najlepszych zielono-biało-czerwonych barwach, z zawodnikami z ligową przeszłością, a także inne pozaboiskowe atrakcje. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu z kierownikiem drużyny Arkadiuszem Górką tel. 509046720.

ZOBACZ też: Plusy i minusy meczu z Radomiakiem