OLDBOJE: Triumf z okazji jubileuszu Polonii Środa Śląska

05.12.2021 (13:06) | Jacek Bratek
uploads/images/2021/12/oldboje1_61acacf7a6482.jpg

fot.: Śląsknet

Oldboje Śląska wzięli udział w turnieju z okazji 75-lecia Polonii Środa Śląska. Wrocławianie spisali się bardzo dobrze wygrywając zawody nie tracąc ani jednej bramki. Warto podkreślić, że Śląsk przekazał organizatorom do licytacji na cele charytatywne dwie koszulki – z podpisami zawodników ekstraklasowego Śląska oraz meczową koszulkę WKS-u pochodzącego ze Środy Śląskiej Piotra Samca-Talara. 

Śląsk rozpoczął turniej od zwycięstwa z Pogonią Miękinia 4:0. Po dośrodkowaniu Draczyńskiego, prowadzenie na początku meczu uzyskał Moskal. Na 2:0 podwyższył efektownym strzałem z dystansu Jasiński. Kolejne bramki strzelali po szybkich zespołowych akcjach Waszczyk i Król.

W drugim meczu Śląsk długo męczył się z Polonią Środa Śląska i dopiero w końcówce zwycięstwo dał naszej drużynie Obała.

W trzecim meczu Śląsk zremisował bezbramkowo z Polonią Środa Wielkopolska (rywal pokonał wcześniej Zagłębie Lubin), a w kolejnym pokonał drugą drużynę gospodarzy 2:0. Bramki zdobyli Moskal (po podaniu Jasińskiego) oraz Obała (po asyście Moskala).

W ostatnim spotkaniu Śląsk zmierzył się z Zagłębiem Lubin i po bardzo ciekawym meczu zremisował 0:0.

Golkiper Śląska Piotr Bobel został najlepszym bramkarzem zawodów.

Śląsk wystąpił w składzie: Bobel – Dudzik, Brzęczek, Jasiński, Draczyński, Moskal, Obała, Waszczyk, Król, Przybyła, Rodak. Trener Marcin Wielgus.

ZOBACZ też: LIVE: Motor Lublin - Śląsk II Wrocław (NA ŻYWO)