OLDBOJE: Walka o srebro

15.06.2022 (07:17) | Jacek Bratek
uploads/images/2021/8/ssssss_612e7e8325b1c.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

Oldboje Śląska rozegrali w tym tygodniu dwa mecze, w których dobyli cztery punkty. Najstarsza drużyna WKS wciąż liczy się w walce o II miejsce w lidze. Tytuł mistrzowski ma już zapewniony PKS Łany, z którym w ostatniej kolejce zmierzy się Śląsk. 

W pierwszym meczu Śląsk zmierzył się na wyjeździe z GKS Kobierzyce. Po dobrej grze, ale niepopartej skutecznością, padł remis 1:1. Gola dla Śląska strzelił Maciej Kowalczyk.

Skład Śląska: Solarczyk – Jankowski. Mikuś, Żuk, Sznajder – Gołabek, Jasiński, Czajka, Król, Kowalczyk, Moskal oraz Wiśniewski, Nakielski, Tkaczyk.

W kolejnym meczu wrocławianie zmierzyli się z bezpośrednim rywalem w walce o wicemistrzostwo – Polonią Jaszowice. Śląsk był zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrał 4:2. Prowadzenie uzyskał z karnego Kowalczyk, a chwilę potem na 2:0 podwyższył strzałem z dystansu Radosław Jasiński. Na kontaktową bramkę Polonii odpowiedzieli golami Marcin Waszczyk i Kamil Pyzłowski, a wynik meczu został ustalony w końcówce.

Skład Śląska: Solarczyk – Waszczyk, Mikuś, Nakielski, Jankowski – Wiśniewski, Jasiński, Draczyński, Król – Pyzłowski, Kowalczyk oraz Gołąbek i Sznajder.

ZOBACZ też: Pich: Klub nie trzymał się strategii (WYWIAD)