OLDBOJE: Wyrównany rekord

12.04.2024 (14:01) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/3/3_660152ed5ce20.jpg

fot.: Piotr Błaszczak senior

Oldboje Śląska Wrocław pokonali Lotnik Wrocław 3:1 (1:0). 

Wygrana miała w tym wypadku podwójne znaczenie. Zapewniła na dwie kolejki przed końcem fazy wstępnej wygranie grupy drugiej. Od maja po cztery najlepsze drużyny z pierwszej i drugiej grupy utworzą ligę, walcząca o tytuł mistrzowski. Ponadto wrocławianie wygrali 12. mecz z rzędu w tym sezonie i tym samym wyrównali rekord Rokity Brzeg Dolny. Szansa na poprawienie wyniku jest duża – w następnej kolejce lider zmierzy się z ostatnim w tabeli zespołem Błękitnych Jerzmanów.

Mecze z Lotnikiem zawsze należą do kategorii trudnych i tak też było tym razem. W pierwszej połowie Śląsk miał przewagę, ale przeciwnik dobrze się bronił. W kilku przypadkach zabrakło wykończenia akcji. Do przerwy padła tylko jedna bramka, a zdobył ją Kowalczyk z rzutu karnego. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Jasiński, a trzeciego gola strzelił Przybyła po centrze Kowalczyka. Wynik meczu ustalił Z. Marczak, zdobywając honorową bramkę.

Skład Śląska: Solarczyk, Marcjan, Dudzik Nakielski, Mikuś, Jankowski, P. Tęsiorowski, Piszcz Jasiński, Draczynski, Żuk, Kowalczyk Komarnicki, Przybyła, Santos, Olejnik, Działa

ZOBACZ też: Zapowiadamy i typujemy 25. kolejkę III ligi (KURSY)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.