Oldboje: Znakomita passa

21.05.2021 (13:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2020/10/old_5f7cb86d7e07e.jpg

fot.: Łukasz Haraźny

Oldboje Śląska zakończyli intensywny maraton. W ciągu 10 dni  rozegrali  aż 5 meczów – trzy w  kategorii 35 + i dwa w kategorii 45+. 

Zważywszy na to, że większość graczy występuje w obu drużynach najstarszym naszym zawodnikom należą się duże słowa uznania. Zwłaszcza że Śląsk w tych  pięciu meczach wygrał 4 i raz zremisował (bramki 25:10) w obu kategoriach awansował do fazy grupy mistrzowskiej.

Szczególne słowa uznania należą się Pawłowi Jankowskiemu, Eugeniuszowi Przybyle Bogdanowi Draczyńskiemu i Tomaszowi Oskierko, Markowi Sekundzie którzy byli na wszystkich pięciu meczach. 

O pierwszym meczu ze wspomnianego maratonu piłkarskiego, wygranym w Wąsoszu 5:3 pisaliśmy TUTAJ. W kolejnym meczu  Śląsk 35 + pokonał Pogoń Syców 5:3. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie, było sporo walki na bramkę jednego zespołu odpowiadał drugi. Ostatecznie zasłużenie wygrał Śląsk. Bramki strzelali Deneka, Wiśniewski, Pyzłowski,, Obała i Wielgus. 

Skład Śląska: Krawczyk -Mikuś, Nakielski, Jankowski, Brzeczek, Jasiński Wielgus Waszczyk, Wiśniewski, Deneka, Pyzłowski, Tkaczyk,, Przybyła, Oskierko, Draczyński, Sekunda, Król, Obala,

Dzień później  Śląsk 45 + zmierzył się z Jerzmanowem Dla niektórych był to już trzeci mecz w ciągu 4 dni i to zmęczenie było widać. Dodatkowo mecz rozgrywany był na wyjątkowo małym i nierównym boisku. Na początku nieoczekiwanie 2 gole strzelił rywal. Śląsk wyrównał po strzałach  Stańczaka i Mikusia. Kolejną bramkę efektownym strzałem z dystansu zdobył Draczyński. Niestety  mecz zakończył się remisem, przez co na awans do fazy finałowej nasi zawodnicy musieli czekać jeszcze tydzień.

Skład Śląska: Tkaczyk, P. Tesiorowski ,Rodak Mikuś , Jankowski Oskierko Olejnik Draczyński Sekunda, Wrobel, Ciota Przybyła, Działa Jagiełło Stańczak , Górniak.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej oldboje 35 + pokonali wysoko Polonię Środa Śląska 6:0 i wygrali swoją grupę w I lidze. Po dwie bramki strzelili Obałą i Ciota  a po jednej Wielgus i Wiśniewski.  

Skład Śląska: Krawczyk, Wiśniewski, Mikuś, Dudzik, Jankowski – Brzęczek,Draczyński, Jasiński, Wielgus, Obała, Waszczyk oraz Ciota, Oskierko Przybyła, Stańczak, Sekunda.

Sezon zasadniczy zakończyli też oldboje 45+. Zwycięstwo dawało awans do finałowej ósemki i tak też się stało. Śląsk pokonał Oldboj Kobierzyce 6:1. Podobnie jak dwa dni wcześniej po dwa gole strzelili Rafał Obała i Jerzy Ciota a po jednym ale bardzo efektownym golu zdobyli Bogdan Draczyński i Eugeniusz Przybyła. 

Skład Śląska: Tkaczyk – Jankowski, Nakielski, Rodak, P. Tęsiorowski – Brzęczek, Draczyński, Dudzik, Olejnik, Wróbel, Obałą oraz Ciota, Działa, Przybyła, Oskierko, Kwiatkowski, Sekunda, Górniak, Sznajder. 
 

ZOBACZ też: TRANSFERY: Wychowanek szuka klubu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.