Oświadczenie Śląska: ''Jesteśmy zmuszeni do odpowiedzialnej reakcji''

05.08.2022 (20:05) | Redakcja
uploads/images/2021/11/FDdHg-kWYAcSRGy_6185b6ee7d10c.jpg

fot.: Krzysztof Banasik

Śląsk Wrocław już oficjalnie poinformował o zamknięciu sektora gości na mecz z Widzewem Łódź. O tym, że zapadnie taka decyzja, informowaliśmy TUTAJ. Poniżej znajduje się oświadczenie klubu w tej sprawie. Spotkanie 4. kolejki ekstraklasy rozpocznie się w sobotę o 20:00. 

Oświadczenie Śląska Wrocław:

"Działając w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy masowej, WKS Śląsk Wrocław informuje, że w oparciu o regulamin rozgrywek, podjął decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości (trybuna X) podczas sobotniego meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław – Widzew Łódź.

Pragniemy podkreślić, iż bezpieczeństwo każdego uczestnika naszych meczów jest dla nas wartością nadrzędną i niepodważalną. Od kilku tygodni wrocławski klub intensywnie pracuje nad należytym zabezpieczeniem sobotniej imprezy. Jednakże w ostatnich dniach docierały do nas informacje dotyczące nie tylko wzajemnych prowokacji zantagonizowanych grup kibiców i niespotykanego dotąd wzrostu napięcia, lecz także sygnały świadczące o tym, że na stadionie pojawią się osoby nie będące w żadnym stopniu zainteresowane widowiskiem sportowym, a wyłącznie próbami zakłócania porządku i łamania prawa.

Jako organizator i jednocześnie klub piłkarski, który może poruszać się wyłącznie w zakresie dostępnych mu środków i narzędzi prawnych, jesteśmy zmuszeni do odpowiedzialnej reakcji, ograniczającej eskalację wrogich nastrojów. Podjęliśmy tym samym decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości podczas meczu Śląsk Wrocław – Widzew Łódź.".

ZOBACZ też: Co wiesz o Śląsku przed 4. kolejką (QUIZ)