Pich piłkarzem miesiąca w ekstraklasie!

11.08.2021 (17:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/8/pich_610ce1ae72ccc.jpg

fot.: Paweł Kot

Po trzech latach zawodnik Śląska ponownie został nagrodzony statuetką dla najlepszego ligowca minionego miesiąca. Robert Pich w ostatnich tygodniach błyszczał głównie w europejskich pucharach, jednak jego jakość okazała się cenna również na krajowym podwórku. 

Słowacki skrzydłowy Śląska Wrocław w pierwszych dwóch kolejkach nowego sezonu ekstraklasy, za które została przyznana nagroda Ekstraklasy SA, zdobył dwie bramki, a jego zespół zremisował 2:2 z Wartą Poznań oraz wygrał 2:1 przy Kałuży z Cracovią. Jak podkreśla organizator głosowania, swoje typy tradycyjnie wskazywać mogli kapitanowie wszystkich ligowych drużyn, a dziewiętnasty punkt dokładali kibice wskazujący swoich faworytów w mediach społecznościowych. Pich otrzymał 4 głosy, a tuż za nim uplasował się między innymi klubowy kolega Słowaka Erik Exposito oraz Jakub Kamiński z Lecha Poznań i Jesus Imaz z Jagiellonii Białystok.

Piłkarz Śląska nagrodą dla najlepszego piłkarza miesiąca po raz ostatni został uhonorowany w lipcu 2018 roku – wówczas statuetka trafiła w ręce Piotra Celebana, który trafiał w dwóch pierwszych meczach po letniej przerwie przeciwko Cracovii (3:1) oraz Lechii Gdańsk (1:1). Popularny Celik wyróżniony w ten sposób został zresztą dwukrotnie w swojej karierze, a innymi zawodnikami Śląska nagradzanymi przez Ekstraklasę SA prestiżowym wyróżnieniem byli też Przemysław Kaźmierczak, Marian Kelemen, Flavio Paixao oraz Marcin Robak. Organizator ligowych rozgrywek zaznacza, że poprzednim Słowakiem wybranym na najlepszego piłkarza miesiąca w kwietniu 2013 roku był późniejszy król strzelców w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała Robert Demjan.

WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZEGO PIŁKARZA LIPCA W EKSTRAKLASIE:

  • Robert Pich (Śląsk Wrocław) 4 głosy
  • Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok) 3 głosy
  • Filip Majchrowicz (Radomiak Radom) 2 głosy
  • Patryk Lipski (Piast Gliwice) 1 głos
  • Patryk Szysz (Zagłębie Lubin) 1 głos
  • Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) 1 głos

ZOBACZ też: Trener Hapoelu: Nie ma innej opcji niż awans