Pięć zimowych sparingów rezerw

06.01.2021 (18:50) | Karol Bugajski

fot.: Rafał Sawicki

Już w drugiej połowie miesiąca rezerwy Śląska Wrocław rozegrają pierwsze mecze towarzyskie po zimowej przerwie. Powrót rywalizacji w 2. lidze zaplanowano na ostatni weekend lutego. 

Pierwsze tegoroczne treningi grupowe poprzedzone zostaną testami na obecność koronawirusa. Jesienią z powodu potwierdzania kolejnych przypadków zakażeń w drużynie Piotra Jawnego przełożono dwa mecze rezerw Śląska, a ostrożność w dobie pandemii cały czas jest wskazana. W razie niestwierdzenia covidovych niespodzianek, druga drużyna wrocławian przystąpi do intensywnego grania meczów towarzyskich z trzecioligowcami.

Cztery z pięciu zaplanowanych już sparingów Śląsk II ma rozegrać poza Wrocławiem, a jego rywalami będą kolejno Stal Brzeg, Ruch Chorzów, Polonia Świdnica i Piast Żmigród. Pierwsza tegoroczna okazja do obejrzenia drużyny trenera Jawnego występującej w roli gospodarza nadarzy się dopiero na początku lutego, gdy do stolicy województwa dolnośląskiego przyjedzie Foto-Higiena Gać.

Rezerwy Śląska jesienne granie na drugoligowych boiskach zakończyły rewelacyjną serią czterech kolejnych zwycięstw, która wywindowała go na zaskakująco dobre 7. miejsce. Zimowanie na pierwszej lokacie poza strefą barażową rozbudza wyobraźnię kibiców, a wznowienie rywalizacji na trzecim poziomie rozgrywkowym zaplanowano na ostatni weekend przyszłego miesiąca. Rywalem wrocławian w Stargardzie będą Błękitni.

Plan zimowych sparingów Śląska II Wrocław:

Sobota, 16 stycznia 12:00

Stal Brzeg – Śląsk II Wrocław

Sobota, 23 stycznia

Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław

Piątek, 29 stycznia

Polonia Świdnica – Śląsk II Wrocław

Środa, 3 lutego

Piast Żmigród – Śląsk II Wrocław

Sobota, 6 lutego 11:00

Śląsk II Wrocław – Foto-Higiena Gać

ZOBACZ też: Poświąteczne testy w Śląsku – znamy wyniki