Pierwszy trening Śląska po zimowej przerwie

07.01.2021 (19:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/11/barylski2_5f9ecdb152639.jpg

fot.: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Negatywne wyniki testów na koronawirusa pozwoliły wrocławianom spotkać się na pierwszych wspólnych zajęciach w 2021 roku. Wyjazd na obóz za niecały tydzień. 

Po wtorkowej serii badań, które wykluczyły zakażenia Covid-19 w ekipie Vitezslava Lavicki i wczorajszych treningach indywidualnych, dziś Śląsk pierwszy raz w tym roku trenował w grupach. Wrocławianie swoją poświąteczną formę sprawdzali podczas testów funkcjonalnych i wydolnościowych. Co ciekawe, ten drugi element piłkarskich przygotowań uległ zdecydowanej ewolucji na przestrzeni czasu.

"Piłkarzom nie są już potrzebne charakterystyczne maski z ergospirometrami. Obecnie stosujemy specjalne algorytmy wykorzystujące sieci neuronowe, czyli tzw. Smart Ergo Test, który pozwala uzyskać dokładniejsze wyniki w krótszym czasie. Potrzebny jest do tego tylko sport tester"

- mówi cytowany przez oficjalną stronę Śląska trener przygotowania motorycznego klubu Michał Polczyk.

W trakcie krótkiej zimowej przerwy wrocławianie wyjadą na zgrupowanie do tureckiej Antalyi, najbliższe dni spędzą jednak na treningach na własnych obiektach. Podróż nad Bosfor zaplanowana jest na 13 stycznia, a w trakcie obozu rozegrają mecze sparingowe ze Slovanem Bratysława, Olimpikiem Donieck i Crveną zvezdą. Czas konkretnych przygotowań do ligowej wiosny już się jednak rozpoczął.

"W najbliższym czasie będziemy trenować dwa razy dziennie, tylko na niedzielę jest zaplanowany jeden trening. Zwykle rano robimy zajęcia siłowe albo stricte kondycyjne, a popołudniu jesteśmy na boisku"

- dodaje Polczyk w rozmowie z klubową stroną.

Śląsk wróci z Turcji w poniedziałek 25 stycznia, czyli dokładnie tydzień przed pierwszym meczem w ekstraklasie w 2021 roku. W rywalizacji kończącej 15. kolejkę jego rywalem w Mielcu będzie beniaminek Stal.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Lavicka zdradził, kogo chce pozyskać zimą