Piłkarz Meczu przeciwko Cracovii (WYNIKI)

07.10.2020 (20:34) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/10/sobota_5f7e0a489817f.PNG

fot.: Paweł Kot

Spotkanie przeciwko Cracovii dało nam wiele radości, nie tylko w kontekście wyniku, ale też w kontekście indywidualnych osiągnięć piłkarzy. Chociaż niektórzy podkreślają, że najlepszym zawodnikiem Śląska Wrocław był w tym spotkaniu... zespół, to i tak zwycięzca w naszym głosowaniu na Piłkarza Meczu zwyciężył z dużą przewagę. 

Nie zdobywca dwóch goli Erik Exposito, nie Dino Stiglec, który zaliczył dwie asysty, ale Waldemar Sobota według Was był najlepszym graczem WKS-u przeciwko zespołowi Michała Probierza. Pomocnik Śląska był motorem napędowym wielu akcji zielono-biało-czerwonych, jego rajdy środkiem pola były imponujące. Dla Soboty to drugie zwycięstwo z rzędu w naszym głosowaniu!

Duże wrażenie na kibicach zrobił też Marcel Zylla, który nie wykorzystał kilku okazji do zdobycia bramki, ale widzowie docenili jego obecność w grze i naprawdę bardzo solidny debiut.

Na najniższym stopniu podium stanął Matus Putnocky, który przy wyniku 3:1 dla Śląsk obronił rzut karny. Kto wie, jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie interwencja Słowaka.

Tak pisaliśmy o Sobocie w "Plusach i minusach" piątkowego pojedynku:

To dzięki jego rozegraniu na skrzydło do Lubambo Musondy, piłka trafiła w pole karne do Erika Exposito, który po niepewnej interwencji defensywy Cracovii zdobył bramkę na 3:1. Okazję na gola w jednej z ostatnich akcji miał też sam Sobota, strzałem zza pola karnego przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Nie zapominał też o zadaniach defensywnych – podjął najwięcej prób odbiorów w zespole Śląska, a więcej piłek od niego odzyskał tylko Wojciech Golla.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Cracovii:

  1. Waldemar Sobota
  2. Marcel Zylla - 30%
  3. Matus Putnocky - 7%
  4. Erik Exposito - 6%
  5. Lubambo Musonda - 3%
  6. Dino Stiglec - 2% 

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Co słychać u zgód?