Piłkarz Meczu przeciwko Lechii (WYNIKI)

26.11.2020 (10:58) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/11/druzyna_5fbf77caaaa94.jpg

fot.: Anna Langowska (lechia.net)

Spotkanie z Lechią Gdańsk obfitowało w bramki, ale niestety po raz 11 w tym roku delegacja zakończyła się porażką Śląska Wrocław. Kto Waszym zdaniem wyróżnił się indywidualnie? 

Na trzecim miejscu w naszym głosowaniu uplasował się Robert Pich. Słowak otworzył wynik meczu, wykorzystując znakomitą asystę Mateusza Praszelika. Dla Picha było to już czwarte trafienie w ekstraklasie w tym sezonie, to aktualnie najlepszy strzelec WKS-u.

Drugie miejsce przypadło Maciejowi Pałaszewskiemu. Wychowanek Polaru Wrocław pojawił się na boisku w drugiej połowie w miejsce Waldemara Soboty i dał na tyle dobrą zmianę, że zdaniem wielu obserwatorów zasłużył na grę przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała od początku.

Głosowanie było bardzo wyrównane, o zwycięstwie Bartłomieja Pawłowskiego zadecydowała różnica zaledwie pięciu kliknięć. Skrzydłowy Śląska, podobnie jak "Pałasz", był tylko zmiennikiem, ale jego wejście dało zielono-biało-czerwonym piękną bramkę z rzutu wolnego. 

Tak pisaliśmy o nim w "Plusach i minusach" spotkania:

Po obiecującym wejściu w poprzednim meczu z Górnikiem, jego zmiana wreszcie przyniosła Śląskowi wymierną korzyść. Pawłowski pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył w piątek pierwszą bramkę po podpisaniu kontraktu z klubem z Oporowskiej, a na uwagę zasługuje fakt, że wcześniej sam ten stały fragment gry wywalczył. Kolejny raz dał dobrą zmianę, na stadionie w Gdańsku oddał jeszcze jeden strzał, nie potrzebował dużo czasu, by odnaleźć się w boiskowych wydarzeniach. Pawłowski mógł się spodziewać, że wobec poreprezentacyjnej niedyspozycji Lubambo Musondy wyjdzie w piątek od pierwszej minuty, swoje rozczarowanie przekuł jednak w występ, który daje trenerowi Śląska powód do zastanowienia przed następną kolejką.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Lechii:

  1. Bartłomiej Pawłowski - 41% (737 głosów)
  2. Maciej Pałaszewski - 41% (732)
  3. Robert Pich - 7% (129)

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza