Piłkarz Meczu przeciwko Lechowi (WYNIKI)

16.09.2020 (20:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/9/cele_5f5f03959bb51.PNG

fot.: Paweł Kot

Sześć bramek, zwroty akcji, remis z wicemistrzem, do tego świetna atmosfera na trybunach, na których zasiadło rekordowe 11535 widzów - tak, spotkanie Śląska Wrocław z Lechem Poznań było pięknym spektaklem. Który aktor, czyli piłkarz WKS-u, zasłużył Waszym zdaniem na miano tego najlepszego? 

Trzecie miejsce w głosowaniu na naszej stronie zajęli ex aequo Waldemar Sobota i Robert Pich. Sobota zaliczył asystę przy golu 1:0 autorstwa Piotra Celebana. Doświadczony pomocnik wyróżnił się też procentem udanych dryblingów, który wyniósł aż 88 (7/8 prób).

Pich wytrzymał ciśnienie w drugiej połowie przy rzucie karnym i pewnie pokonał Filipa Bednarka, ustalając wynik na 3:3. Dla Słowaka był to już trzeci gol w ekstraklasie w tym sezonie, do bramki rywala trafił także w Pucharze Polski przeciwko ŁKS-owi.

Bardzo blisko zdobycia tytułu Piłkarza Meczu był Lubambo Musonda. Zambijczyk zdobył 190 głosów, a Piotr Celeban 192. Obrońca Śląska zaliczył 36. trafienie w ekstraklasie i ustanowił nowy rekord w tych rozgrywkach - jest na szczycie listy strzelców złożonej z defensorów. Celik w pełni wykorzystuje swoją szansę pod nieobecność kontuzjowanych Guillermo Cotugno i Patryka Janasika.

Celeban został też wybrany przez naszego redaktora na "Plus meczu":

Czwarty oficjalny mecz w tym sezonie i trzecia bramka Celebana – lata mijają, a były kapitan Śląska cały czas jest nie do upilnowania przy stałych fragmentach. Sytuacja, w której pokonał Filipa Bednarka nie należała do najłatwiejszych, ale Celeban świetnie trafił piłkę głową i pozwolił gospodarzom szybko odrobić straty. Często podłączał się do akcji ofensywnych, zanotował nawet jedno udane podanie kluczowe, bardzo efektywny był również we własnym polu karnym. Obrońca w sobotę wygrał najwięcej pojedynków spośród wszystkich piłkarzy Śląska, każda z jego trzech prób odbiorów była udana, wykonał też najwięcej sprintów w ekipie gospodarzy. Udany występ Celebana zaowocował zdecydowanie najlepszą drużynową notą w raporcie InStat.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Lechowi: 

1. Piotr Celeban - 33% (192 głosy)

2. Lubambo Musonda - 33% (190)

3. Waldemar Sobota - 9% i Robert Pich - 9% (po 53)

4. Mathieu Scalet - 7% (43)

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Szpital przy Oporowskiej? Sytuacja się poprawia