Piłkarz Meczu przeciwko Piastowi (WYNIKI)

26.08.2020 (13:30) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/8/druzyna_5f415b9a89067.PNG

fot.: Mateusz Porzucek

Drugie głosowanie na Piłkarza Meczu w nowym sezonie zakończone. Po meczu z Piastem Gliwice oddanych zostało ponad tysiąc głosów. Kto zwyciężył? 

Sympatia kibiców do Piotra Celebana i przede wszystkim Mariusza Pawelca okazała się na tyle duża, że obydwaj stanęli na podium. Ale pisanie, że głosujący kierowali się wyłącznie sympatią, byłoby sporym nadużyciem. Obydwaj udowodnili na boisku, że trener Vitezslav Lavicka będzie mógł na nich liczyć. Celeban znalazł się nawet w jedenastce kolejki według Przeglądu Sportowego.

Prawdziwym bohaterem był jednak Pawelec, który zastąpił na boku obrony kontuzjowanych Dino Stigleca i Patryka Janasika. Popularny "Mario" w pierwszej połowie popisał się interwencją, której nie zapomnimy mu chyba nigdy.

 

Sumna summarum to właśnie Pawelec został przez Was wybrany na najlepszego Piłkarza Meczu.

"Zagrał w wyjściowej jedenastce po raz pierwszy od października ubiegłego roku (0:1 z Rakowem) i zdecydowanie dał radę. Najwięcej emocji wzbudził jego kapitalny wślizg, którym wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki, ale o udanym występie świadczą również inne statystyki. Pawelec zaliczył najwięcej dokładnych podań i wygranych pojedynków, do tego najczęściej w zespole Śląska, ośmiokrotnie, odzyskiwał piłkę. Obrona wrocławian w sobotę była eksperymentalna, ale bardzo doświadczona, a Pawelec stanowił jej bardzo solidny punkt."

- tak pisaliśmy o Pawelcu w ramach cyklu "Plusy i minusy meczu".

Doświadczonych Celebana i Pawelca przedzielił debiutujący w barwach Śląska w ekstraklasie Mateusz Praszelik, który oprócz asysty zaliczył też dwa groźne strzały i kilka ciekawych akcji. Były gracz Legii Warszawa dał jasny sygnał, kto w kolejnych spotkaniach powinien być podstawowym młodzieżowcem w WKS-ie.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Piastowi:

  1. Mariusz Pawelec (34% głosów)
  2. Mateusz Praszelik (30%)
  3. Piotr Celeban (11%)
  4. Waldemar Sobota (8%)
  5. Jakub Łabojko (7%)

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Co słychać u rywala?