Piłkarz Meczu przeciwko Rakowowi (WYNIKI)

08.12.2020 (16:04) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2020/11/druzyna2020_5f9fdbf83a6c9.jpg

fot.: Paweł Lipnicki

Za nami kolejna zażarta walka o tytuł Piłkarza Meczu! Śląsk Wrocław pokonał Raków Częstochowa 1:0 (0:0) po trafieniu Bartłomieja Pawłowskiego. Czy ten gol wystarczył na wygraną w głosowaniu? 

Trzecie miejsce w plebiscycie zajął znakomity w sobotę Israel Puerto, który tego dnia był prawdziwą skałą w obronie WKS-u. Pewności defensywie dodawał też absolutny debiutant Michał Szromnik, który popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami.

Jednak największym atutem Śląska w starciu z liderem był Bartłomiej Pawłowski. Wszystkie trzy dogodne okazje, stworzone sobie przez zielono-biało-czerwonych, były dziełem wychowanka ŁKS-u. Nic więc dziwnego, że to właśnie o zdobył tytuł Piłkarza Meczu. Tak pisaliśmy o nim w "Plusach i minusach":

Obiecujące występy w listopadzie spuentowane ładnym trafieniem z rzutu wolnego w Gdańsku, były tylko zwiastunem rosnącej formy skrzydłowego Śląska. Pawłowski w starciu z liderem okazał się niekwestionowanym liderem ofensywy swojego zespołu. Blondwłosy zawodnik oddał trzy z sześciu celnych strzałów gospodarzy, pokonał też największy dystans, a jego praca przełożyła się na najwyższy drużynowy InStat Index. Przede wszystkim Pawłowski zapewnił jednak wrocławianom niespodziewany komplet punktów wykorzystując rykoszet i niepewną interwencję bramkarza gości. Jego dobra forma w połączeniu z problemami zdrowotnymi Lubamo Musondy, którego w meczu przeciwko Rakowowi zabrakło w meczowej kadrze, może sprawić, że Pawłowski wreszcie zadomowi się w wyjściowej jedenastce Śląska. Gra prezentowana przez niego w ostatnim czasie to również bardzo zachęcająca perspektywa przed wyjazdem do Lubina, przy okazji którego 28-latek z pewnością będzie chciał się przypomnieć niedawnemu pracodawcy.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Rakowowi:

  1. Bartłomiej Pawłowski - 23%
  2. Michał Szromnik - 21%
  3. Israel Puerto - 16%
  4. Patryk Janasik - 8%
  5. Mark Tamas - 7%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Podsumowanie 12. kolejki ekstraklasy